zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Rehabilitacja w domu pacjenta, czyli sposób na życie bez bólu 21-01-2022

Czym tak naprawdę jest rehabilitacja w domu pacjenta?

Rehabilitacja domowa niczym nie odbiega od rehabilitacji w ośrodku i warto widzieć, że jest to usługa lecznicza, która prowadzona jest przez terapeutów w warunkach domowych. Doświadczony fizjoterapeuta przeprowadza pełny wywiad badanie funkcjonalne pacjenta, zapoznaje się z badaniami obrazowymi pacjenta i szczegółową dokumentacją medyczną. Stanowi to podstawę do planowania procesu rehabilitacji i każdy dobry terapeuta taki zarys działania przedstawia swojemu pacjentowi.

Rehabilitacja w domu pacjenta aktywna klinika zawiera w sobie uznane na całym świecie techniki oraz metody terapii jak FDM, PNF, Terapia Manualna i wiele innych. Wszystko po to, aby móc przywrócić zdrowie i sprawność ruchową pacjenta. Dzięki wykfalifikowanej kadrze fizjoterapeutów rehabilitacja w domu pacjenta jest możliwa, są to pełni pasji zawodowej i empatii wobec drugiego człowieka terapeuci.

Wygoda sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na ten rodzaj rehabilitacji, gdyż zapewnia to maksymalny komfort. Warto pamiętać, że niektóre osoby, które muszą przejść intensywną rehabilitację, nie zawsze mogą i są na tyle sprawne, aby o własnych siłach dotrzeć do szpitala czy ośrodka rehabilitacyjnego. Dla tych osób rehabilitacja w domu to idealne rozwiązanie i warto wiedzieć, że fizjoterapeuta może wykonać zabiegi rehabilitacyjne w jego domu.

Fizjoterapeuta z dojazdem do domu - jak to wygląda?

Aktywna klinika - fizjoterapeuta z dojazdem do domu to w pierwszej kolejności badanie ogólne i kompleksowa diagnostyka fizjoterapeutyczna. Terapeuta udziela również porady, dotyczącej nawyków ruchowych pacjenta. Doświadczony i wykfalifikowany fizjoterapeuta, jest również w stanie zapewnić nam odpowiednie i mobilne urządzenia, które mają służyć do skutecznych i potrzebnych zabiegów.

Najistotniejsza jest posiadana przez fizjoterapeutę wiedza na polu anatomii, fizjologii oraz aktualne schematy postępowaniu w danym przypadku chorobowym. Fizjoterapeuta w trakcie procesu rehabilitacji wykorzystuje niezbędny sprzęt jak na przykład stół rehabilitacyjny, mata lub inne akcesoria do ćwiczeń i terapii manualnych. Także musi on posiadać właściwe akcesoria, które służą do różnych ćwiczeń.

Jak przygotować się do wizyty fizjoterapeuty w domu?

Kiedy mamy już wybranego właściwego fizjoterapeutę z dojazdem do domu warto się zastanowić jak się do takiego spotkania przygotować. Przede wszystkim można pomyśleć, w jakim pomieszczeniu w domu będzie wam najbardziej komfortowo i wygodnie. Nie tylko pod katem ćwiczeń, ale również rozmowy. Miejsca nie potrzeba jest naprawdę dużo, stół do rehabilitacji a w szczególności te, które są przenośne mają kompaktowe rozmiary a przy tym są wytrzymałe.

Przed wizytą przygotuj wszelkie badania, opisy badań obrazowych, które fizjoterapeuta będzie mógł przejrzeć podczas wizyty domowej i się z nimi zapoznać. Rehabilitacja w domu pacjenta przebiega praktycznie tak samo jak ta w przychodni i ośrodku rehabilitacji.

Rehabilitacja w domu pacjenta przebieg wizyty

Najpierw szczegółowy wywiad a następnie możesz się spodziewać fizjoterapeutycznego badania funkcjonalnego. Dlatego warto mieć na sobie wygodny niekrepujący ruchów strój. Niekoniecznie musi być to sportowy strój wystarczy po prostu wygodna odzież, która umożliwi fizjoterapeucie dostęp do badanej okolicy ciała, a kiedy będziesz ćwiczyć nie będzie Cię krępować i twojego ruchu.

Usystematyzuj odczuwane dolegliwości, tzn. przypomnij sobie, kiedy wszystko się zaczęło i jak przebiegało dalej. Dzięki takiej analizie sam pacjent potrafi sobie uświadamia kluczowe momenty i sytuacje, które zaważyły na aktualnym stanie zdrowia.

Wszystko to ułatwia pracę fizjoterapeucie, który nie będzie musiał drążyć wywiadu medycznego, ale również usystematyzowanie pozwala uniknąć przypadkowego wprowadzenia w błąd. Pozwala to zapewnić spokojną i przyjazną atmosferę gdzie obie strony mogą bez zbędnych nieporozumień zrozumieć się.

Komentarze