zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Refundacja na zdrowie 25-01-2021

Choroby przewlekłe to nie tylko ciągła zwiększona uwaga na stan zdrowia, ale także nieustanne nadwyrężanie portfela. Dlatego warto korzystać z refundacji wszelkich medykamentów tam, gdzie tylko jest to możliwe.

 

Refundacji podlegają m.in. produkty chłonne na nietrzymanie moczu, wkładki, pieluchomajtki, majtki chłonne, ale także wkłady i pieluchy anatomiczne oraz podkłady chłonne. Posiadają zwiększoną chłonność, a dodatkowym ułatwieniem jest bezpłatny ich dowóz do domu. By skorzystać z takiego ułatwienia, wystarczy kilka prostych kroków.

 

Medykamenty prosto do domu

 

Na początku należy uzyskać zlecenie od lekarza lub pielęgniarki. Można je otrzymać podczas wizyty lekarskiej lub w kontakcie telefonicznym w ramach teleporady – to szczególnie korzystna opcja przy ograniczonych możliwościach wychodzenia z domu. Lekarz wypisuje stosowne zlecenie (obecnie według nowego wzoru), na którym niezwykle istotny jest unikalny numer identyfikacyjny. To właśnie na jego podstawie będzie można uzyskać refundację na wskazany lek lub produkt medyczny. W przypadku teleporady zamiast wydrukowanego zlecenia numer identyfikacyjny pacjent otrzymuje SMS-em (podobnie jak e-receptę).

 

Mając już zlecenie z określonym numerem, należy skontaktować się z firmą medyczną, w której zamawiamy wybrany produkt. Później wystarczy podać numer identyfikacyjny ze zlecenia oraz PESEL i złożyć zamówienie. Zostanie zrealizowane w ciągu 48 godzin, a paczkę dostarczy kurier pod wskazany adres. Przesyłka jest bezpłatna.

 

Szczegółową procedurę opisano tutaj: https://seni.pl/pl_PL/tresc/refundacja

 

Dla kobiet

 

Statystyki pokazują, że problem nietrzymania moczu znacznie częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn – to 1 na 3 kobiety po trzydziestym roku życia. Taka częstotliwość wynika z anatomii układu moczowego, ale także przebytych porodów. Przyczyną jest także efekt zmian położenia macicy lub obciążenia jej mięśni w wyniku ciąży albo nadwagi, zapalenia pęcherza, menopauzy oraz chorób neurologicznych lub zaburzeń gospodarki hormonalnej.

 

Skutecznym sposobem pomagającym uporać się z tą kłopotliwą dolegliwością są wkładki urologiczne dla kobiet, dostępne w 8 poziomach chłonności (https://seni.pl/pl_PL/kategoria/seni-dla-kobiet). Mogą z nich korzystać kobiety aktywne z lekkim i średnim nietrzymaniem moczu. Warto korzystać właśnie ze specjalistycznych wkładek, a nie z podpasek (po które wiele kobiet sięga intuicyjnie w takiej sytuacji), gdyż podpaski nie są w stanie zapewnić maksimum komfortu przy nietrzymaniu moczu. Są przystosowane do wchłaniania krwi, znacznie gęstszej niż mocz. Nie poradzą sobie także z nieprzyjemnym zapachem.

 

Wkładki urologiczne dla kobiet dostępne są w dwóch liniach – klasycznej, o podwyższonej chłonności, i Slim. Zapewnią suchość i dyskrecję, pozwalając na udział w dotychczasowych aktywnościach bez stresu.

 

Dla mężczyzn

 

Kłopotów z nietrzymaniem moczu doświadczają także mężczyźni – badania mówią, że z problemem tym boryka się 1 na 8 mężczyzn. Wśród jego przyczyn znajdują się m.in. zapalenie pęcherza, przerost prostaty, andropauza, ale może być także efektem schorzeń neurologicznych, przebytych operacji lub wynikiem stosowania leków moczopędnych. W przypadku zaobserwowania objawów nietrzymania moczu należy od razu skonsultować się z lekarzem. Problemu nie należy bagatelizować, ani też się go wstydzić.

 

Warto pamiętać, że z takim kłopotem można sobie skutecznie poradzić, nie tracąc radości z życia. Pomocne mogą być wkładki urologiczne (https://seni.pl/pl_PL/kategoria/seni-dla-mezczyzn), które Swoim kształtem przypominają ochraniacz bokserski. Dostępne są w 3 różnych poziomach chłonności. Przeznaczone dla mężczyzn aktywnych, z lekkim i średnim nietrzymaniem moczu. Doskonale dopasowują się do męskiej anatomii, jednocześnie zapewniając dyskrecję i dopływ powietrza do skóry. By spełniały swoją funkcję, należy je stosować do przylegającej do ciała bielizny.

 

Wkładki na nowo pozwolą czuć spokój i pewność siebie w każdej sytuacji, zapewniając pełen komfort.

Komentarze