zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Recepty bez spotkania z lekarzem !? 07-09-2011

Ministerstwo Zdrowia: Można przedłużyć recepty bez wizyty u lekarza. Przychodnie: Na razie nie wydajemy ich zaocznie, bo czekamy na decyzje na piśmie.

 
Od marca  przychodnie przestały przedłużać recepty zaocznie, aby je wystawić pacjent musi się spotkać z lekarzem. To uderzyło w ludzi przewlekle chorych. Żeby wznowić receptę trzeba udać się do przychodni po numerek do lekarza i odczekać pół dnia na przyjęcie  W gabinecie lekarz wypisze receptę na leki, które  przyjmują od dawna i niezmiennie. Starsi pacjenci, osoby samotne były przerażone. Taka "nowość" dodatkowo utrudniła ich zycie.
 
Ministerstwo Zdrowia na razie tylko zapowiedziało w czwartek, że znów można zamówić receptę bez wizyty lekarza.
 
Jednak przychodnie nie zamierzają ich wystawiać tylko na podstawie słownych deklaracji ministerialnych urzędników. Większość placówek medycznych nie zamierza respektować tych zapowiedzi i czeka na oficjalne stanowisko Narodowego Funduszu Zdrowia na piśmie. Tym bardziej, że obowiązujące przepisy jednoznacznie nie zezwalają na takie postępowanie. Słusznie zatem większość  pracowników przychodni żąda pilnej zmiany obowiązujących przepisów i postawienia wreszcie sprawy jednoznacznie.
Tego oczekują również pacjenci.

Komentarze

Dodaj komentarz:

Pozostało 1000 znaków