zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Psychoterapia - czy warto z niej skorzystać? 22-10-2020

Psychoterapia to działanie mające na celu przywrócenie naszego właściwego funkcjonowania. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z takiego wsparcia. Zanim jednak udamy się do specjalisty, dowiedzmy się, na czym dokładniej polega psychoterapia. 

 

Regularnie chodzimy na konsultacje do wielu lekarzy specjalistów. Kiedy boli nas ząb, odwiedzamy stomatologa, przy bólu gardła kierujemy się do laryngologa. Ta lista jest bardzo długa. Zazwyczaj nie bagatelizujemy naszych zdrowotnych dolegliwości. Dlaczego więc kiedy problem dotyczy naszego wnętrza, tak łatwo przychodzi nam zamiatać go pod dywan? Boląca dusza też wymaga leczenia, a my tak często chcemy poradzić sobie z jej naprawą samodzielnie. W takim przypadku jedynie psychoterapia może pomóc nam uporać się z problemem. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na wizytę u psychologa w razie wystąpienia różnego rodzaju rozterek wewnętrznych. Wciąż jednak mówi się o tym u nas za mało. Warto więc wzbogacić naszą wiedzę na ten temat. Jak znaleźć dobrego psychoterapeutę w Katowicach? Kiedy warto skorzystać z fachowej pomocy? 

 

Kiedy warto pójść na psychoterapię? 

W dużym skrócie mówiąc, psychoterapia ma na celu pomóc przywrócić osobom się jej poddającym stabilność, spokój i właściwe funkcjonowanie psychiczne. W rzeczywistości jednak jest to znacznie bardziej złożone. Do psychoterapeuty można udać się bowiem z niezwykle zróżnicowanymi problemami. Często zastanawiamy się, kiedy warto pójść do psychologa. Kiedy jest ten właściwy moment? To jednak dość błędna interpretacja. Psychoterapia powinna wiązać się bowiem z wewnętrzną potrzebą zmiany lub też po prostu świadomością tego, że czujemy się inaczej niż zwykle. Psychoterapia jest niczym innym jak metodą leczenia wielu lęków, schorzeń, czy zaburzeń. Warto wiedzieć, że cały proces terapii zawsze dopasowywany jest w sposób indywidualny. 

 

Jak znaleźć odpowiedniego psychoterapeutę? 

Psycholog, pod okiem którego przeprowadzana jest psychoterapia, odgrywa niebywale istotną rolę w procesie leczenia. To bowiem właśnie on odpowiedzialny jest za dopasowanie właściwych metod, postawienie diagnozy oraz zaproponowanie odpowiedniej formy pomocy pacjentowi. Warto więc wybrać psychologa posiadającego odpowiednie kompetencje. Jeśli szukamy odpowiedniej kliniki, ponieważ interesuje nas psychoterapia katowice, są miastem, w którym znajdziemy wielu specjalistów z tej dziedziny. Warto przede wszystkim sprawdzić opinie pacjentów. Zazwyczaj jest to najlepszy sposób na weryfikację jakości usług. 

Komentarze