zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka:

Lista artykułów

Wstydliwy problem !

Moczenie nocne stanowi poważny stres psychiczny zarówno dla dziecka jak i jego rodziców. Pomijając koszty materialne, dolegliwośc ogranicza normalną aktywność społeczną dziecka, a tym samym wpływa na jego rozwój.

czytaj całość

Rozwój funkcji nerwowych, czyli jak dziecko odbiera świat.

Noworodek, z różnych fizjologicznych względów, nie potrafi przyjmować innej pozycji niż leżąca. W ciągu pierwszego roku życia przechodzi kolejne stadia rozwoju czynności ruchowych, poprzez podpieranie się, raczkowanie, do prawidłowego chodu. Dalsze lata rozwoju stanowią już tylko doskonalenie umiejętności utrzymywania pozycji stojącej.

czytaj całość

Autyzm wczesnodziecięcy !

Uznaje się, że w Polsce na autyzm choruje około 20 000 dzieci, choć jest to liczba niedoszacowana, ponieważ część dzieci, u której pierwotnie rozpoznano upośledzenie umysłowe nie jest potem nigdy weryfikowana pod względem ewentualnego autyzmu.

czytaj całość

Obserwacja to klucz do rozpoznania, czyli sygnały ostrzegawcze w rozwoju psychoruchowym w pierwszych 3 latach życia dziecka !

Zachowania, które powinny zwrócić uwagę rodziców dotyczą trzech podstawowych sfer rozwoju: umysłowej, emocjonalno-społecznej i ruchowej i opracowane zostały w oparciu o wskaźniki rozwoju prawidłowego, w postaci określonych zachowań, prezentowanych przez większość dzieci w danym wieku

czytaj całość

Poczucie humoru u dzieci

     Poczucie humoru  jest jedną z bardziej cenionych cech charakteru, wpływającą na atrakcyjność człowieka. Czy można rozwijać, a co ważniejsze czy można stymulować rozwój poczucia humoru u dzieci? Okazuje się ze owszem można a nawet trzeba.

czytaj całość

ADHD - zespół nadpobudliwości psychoruchowej

Jak rozróżnić czy dziecko ma zespół nadpobudliwości ruchowej z deficytem uwagi (ADHD) czy jest zwyczajnie niegrzeczne? Kiedy konieczna jest opieka specjalisty?

czytaj całość
Poprzednie1Następne