zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Przełom w leczeniu łupieżu pstrego ? dermokosmetyki nowej generacji 31-01-2017

Najczęstsze metody leczenia łupieżu pstrego i ich skuteczność

Łupież pstry jest chorobą o podłożu grzybiczym, łatwo rozprzestrzenia się po kolejnych partiach ciała i jest trudny do wyleczenia. Preparaty miejscowe w formie maści i kremów (w tym bazujące na siarczku selenu, pirytionianie cynku, klotrimazolu, cyklopiroksie, etc.) co prawda w pewnym stopniu hamują postęp choroby, jednak w dużej ilości przypadków, nie wywołują efektu pełnego wyleczenia wszystkich zmian skórnych.

Dla wielu osób leki miejscowe są tylko „czasowym” antidotum na dokuczliwe objawy łupieżu pstrego. Po zaprzestaniu ich aplikowania, symptomy w postaci plam i łuszczenia się skóry powracają. Podobny problem pojawia się także w przypadku innej metody leczenia, polegającej na doustnym podawaniu leków grzybobójczych. Po zakończeniu terapii niestety bardzo często występują nawroty choroby.

Leki czy dermokosmetyki na łupież pstry? Dermokosmetyki nowej generacji.

emulsja-pityver.jpg

W aptekach i drogeriach dostępne są preparaty myjące i pielęgnujące, mające niwelować objawy łupieżu pstrego. Na ogół są to środki zawierające w składzie siarkę, kwas salicylowy, kwasy owocowe oraz inne substancje o działaniu przeciwłojotokowym, przeciwgrzybiczym oraz regenerującym. Zamieniając zwykłe szampony, żele do mycia ciała i balsamy na te zawierające powyższe składniki być może złagodzimy objawy łupieżu pstrego, ale na pewno nie pozbędziemy się go do końca. Dodatek kwasu salicylowego czy siarki to w istocie za mało, aby na dobre zwalczyć drożdżaki odpowiedzialne za uporczywe symptomy w postaci przebarwień czy zmian łuszczycowych. Do tego celu potrzebny jest preparat o bardziej kompleksowym działaniu.

Dlaczego dermokosmetyki są skuteczne na łupież pstry?

Tajemnicą skuteczności dermokosmetyków Pityver jest zastosowanie wieloelementowej formuły, w skład której wchodzi aż kilka uzupełniających się nawzajem substancji aktywnych o odpowiednio wysokim stężeniu. Na tym właśnie polega efektywne leczenie łupieżu pstrego – na całościowej pielęgnacji ciała za pomocą łatwych w rozprowadzaniu preparatów niszczących grzyby i regulujących pracę gruczołów łojowych. W dermokosmetykach Pityver znaleźć można:

- pirytionian cynku i siarczek selenu (silne substancje przeciwgrzybicze i przeciwłojotokowe, jedne z najskuteczniejszych środków w leczeniu łupieżu pstrego);
- miedź (pierwiastek wspomagający odbudowę komórek skóry);
- sól Epsom (bogate źródło cennych minerałów);
- ekstrakty i oleje roślinne (naturalne substancje antygrzybiczne, ochronne i wspomagające regenerację skóry).

Koniec z łupieżem pstrym! Jak osiągnąć efekt zdrowej, pięknej skóry?

Zestaw dermokosmetyków Pityver składa się z szamponu, emulsji oraz płynu, które stosowane symultanicznie dają najlepsze efekty. Ich zasadniczą przewagą nad innymi preparatami zwalczającymi łupież pstry jest zastosowanie aż kilku skutecznych substancji czynnych oraz wielostopniowe działanie prowadzące do całkowitego wyleczenia choroby i odnowy skóry.

Więcej na stronie http://pityver.pl

Komentarze

dodał: ~Gość | 2018-06-05 18:00:35

Pityver to świetny zestaw do łupieżu pstrego :) Dzięki niemu udało mi się wyleczyć łupież w kilka tygodni. Szampon bardzo łatwo się nakłada. Ma bardzo delikatny i naturalny skład więc tym bardziej z chęcią go używam :)