zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka:

Lista artykułów

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA METODĄ TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ.

Pacjent na zaplanowane badanie zgłasza się na czczo (co najmniej przez 6 godzin nie powinien przyjmować pokarmów stałych, a przez 3 godziny przed badaniem należy także ograniczyć przyjmowanie płynów), ale ma obowiązek wziąć przyjmowane przewlekle leki.

czytaj całość

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA METODĄ REZONANSU MAGNETYCZNEGO

Na badanie za pomocą rezonansu magnetycznego nie ma potrzeby przychodzić na czczo. Zaleca się jednak, żeby przez około 3 godziny przed zaplanowanym badaniem powstrzymać się od spożywania pokarmów stałych, a przed samym badaniem niewskazane jest picie kawy.

czytaj całość

Doustne leki antykoncepcyjne - zbadaj się raz na jakiś czas!

Tabletki hormonalne cieszą się popularnością miedzy innymi z uwagi na wygodę w stosowaniu, wysoką skuteczność i odwracalność - to znaczy, że po długotrwałym stosowaniu tej metody antykoncepcji, kobieta nie powinna mieć żadnych problemów zajściem w ciążę po odstawieniu tabletek.

czytaj całość

Drobne urazy i kontuzje życia codziennego

Każdy dzień niesie ze sobą możliwość wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji, niezależnie od tego czy jesteśmy w pracy, wypoczywamy w domu, na łonie natury czy uprawiamy sport

czytaj całość

WYCOFANIE PŁYNÓW DO PIELĘGNACJI SOCZEWEK KONTAKTOWYCH COMPLETE? MOISTUREPLUS? - komunikat prasowy

W odpowiedzi na informację otrzymaną w tym samym dniu od Amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), dotyczącą możliwości wystąpienia infekcji oczu wywołanej Acanthamoebą, tj. organizmem naturalnie występującym w zbiornikach wodnych, mogącym spowodować niebezpieczne zapalenie rogówki, firma Advanced Medical Optics (AMO) natychmiastowo i dobrowolnie wycofuje płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych Complete® MoisturePlusTM.

czytaj całość

Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie tętnicze?

Prawidłowo, różnica ciśnień na obu rękach, dla ciśnienia skurczowego, nie powinna przekraczać 20 mmHg, a dla ciśnienia rozkurczowego - 10 mmHg. W przypadku wyższej różnicy należy skonsultować się z lekarzem. Ważne jest, aby zawsze kolejne pomiary ciśnienia wykonywać na tym ramieniu, na którym ciśnienie tętnicze było wyższe.

czytaj całość

PRZYGOTOWANIE PACJENTA DO BADAŃ LABORATORYJNYCH !

Przed pobraniem materiału do badań laboratoryjnych pacjent powinien pozostawać na czczo przez 12-14 godzin i w tym czasie nie powinien przyjmować oprócz wody żadnych pokarmów i płynów.

czytaj całość

Kolka nerkowa !

Wielokrotnie przy bieganiu łapie nas kłujący ból, który nazywamy kolką. Ci, którzy przeżyli atak kolki nerkowej stwierdzają, że jest to ból niepodobny w swoim nasileniu do żadnego innego. Jak zapobiegać takim napadom, a jeśli już nam się przydarzą to co robić, żeby dyskomfort był jak najmniejszy?

czytaj całość
Poprzednie12Następne