zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Program profilaktyki chorób układu krążenia w roku 200901-01-1970

Badania w ramach programu wykonywane są bez skierowania osobom, które w bieżącym roku kalendarzowym ukończyły 35,40,45,50,lub 55 lat.

Należy wiedzieć, że nadciśnienie tętnicze (wartość RR powyżej 140/90 mmHg), palenie tytoniu, niska aktywność ruchowa, nadwaga i otyłość, sprzyjają chorobom układu krążenia. Uczestnictwo w programie pozwoli Państwu uzyskać informację o stopniu ryzyka zagrożenia tymi chorobami. Zapytajcie więc swojego lekarza rodzinnego kiedy z takich badań profilaktycznych mogą Państwo skorzystać w swojej przychodni.

W ramach tego programu przeprowadzany jest wywiad – ankieta zgodnie z Kartą Badania Profilaktycznego, następnie wykonywane są badania z krwi (poziom cholesterolu całkowitego, LDL, HDL, trójglicerydów, glukozy) oraz pomiar ciśnienia tętniczego krwi i BMI. Po czym następuje ustalenie terminu wizyty u lekarza, który po uzyskaniu wyników badań wpisuje je do Karty Badania Profilaktycznego.

W trakcie wizyty lekarz przeprowadza badanie przedmiotowe i ocenia poszczególne czynniki ryzyka oraz globalne ryzyko zagrożenia chorobami układu krążenia w przyszłości. Podejmuje też decyzję co do dalszego postępowania.

Komentarze