zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Program profilaktyki chorób odtytoniowych, w tym przewlekłej obturacyjnej choroby płuc w roku 200901-01-1970

Program adresowany jest do osób ubezpieczonych, które ukończyły 18 rok życia, palących papierosy a także, w zakresie diagnostyki POChP do osób pomiędzy 40 a 65 rokiem życia, które w ciągu ostatnich 36 miesięcy nie uczestniczyły w programie POChP i u których nie zdiagnozowano przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Udział w programie jest bezpłatny i nie jest potrzebne skierowanie.

Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej zwany także lekarzem rodzinnym, przeprowadza wywiad dotyczący palenia tytoniu oceniający stopień uzależnienia od nikotyny , wykonuje badania lekarskie i diagnostyczne takie jak pomiar masy ciała, wzrostu (BMI) i ciśnienia tętniczego krwi. Badania te pozwolą określić wstępnie stan Państwa zdrowia i ryzyko zachorowania na choroby odtytoniowe. Osobom pomiędzy 40 a 65 rokiem życia wykonuje się dodatkowo badanie spirometryczne w celu rozpoznania przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.
Jeśli ktoś zdecyduje się na walkę z nałogiem, otrzyma skierowanie i adres poradni specjalistycznej, w której przygotowany zostanie dla niego program terapii odwykowej. Życzymy powodzenia w walce z nałogiem nikotynowym

 

Komentarze