zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Polska służba zdrowia coraz bardziej zinformatyzowana 18-11-2013

Polska służba zdrowia coraz bardziej zinformatyzowana

 

Od początku 2012 roku w Polsce obowiązuje Ustawa o systemie informacji w ochronie zdrowia. W odpowiedzi na tę ustawę powstał Krajowy Rejestr Nowotworów, którego celem jest zgromadzenie w systemie danych oraz bazy wiedzy na temat schorzeń onkologicznych.

Wykonawcą systemu KRN jest firmaCompuGroup Medical Polska, projekt w 85% sfinansowano ze środków unijnych. Krajowy Rejestr Nowotworów uzyskał przychylność Narodowego Funduszu Zdrowia.

KRN to nowoczesnysystem do gromadzeniadanych oraz materiałów edukacyjnych na temat schorzeń onkologicznych. Zmodyfikowany i unowocześniony system rejestracji nowotworów pozwala na dostarczanie pewnej i pełnej wiedzy oraz tworzenie przydatnych w profilaktyce i leczeniu statystyk. Głównymi korzyściami z wprowadzenia systemu jest uzyskanie spójnych i kompletnych danycho zachorowaniach na nowotwory złośliwe wPolsce,gromadzenie danych o każdym nowymprzypadku nowotworu oraz informacjina temat kontynuacji leczenia przypadkówodnotowanych wcześniej. KRN umożliwia płynną wymianę wiedzy w trybieon-line oraz zapewnia dostęp do analiz, raportów i statystyk dla analityków, statystyków i lekarzy.

 

Rejestr to rozwiązanie, któreuporządkowało dane dotyczące chorób nowotworowych. System wyeliminował rozbieżności wynikające z rozproszenia danych oraz zapewnił analitykom statystykom i lekarzomdostęp do wspólnych baz słownikowych, analiz, raportów i statystyk.

Po chorobach układu krążenia nowotwory to druga przyczyna zgonów Polaków. Najczęściej z braku działań profilaktycznych wielu chorym zbyt późno stawia się trafną diagnozę, Wprowadzenie systemu, który zawiera kompleksowe dane, przełoży się na optymalne zaplanowanie działań profilaktycznych oraz poprawę jakości leczenia.

Krajowy Rejestr Nowotworów jest dostępny pod adresem http://onkologia.org.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz:

Pozostało 1000 znaków