zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Podstawowe informacje dla opiekunek osób starszych 15-05-2019

Trudno się zatem dziwić, że coraz większa ilość Polek chce pracować w tym zawodzie.  O czym zatem powinny pamiętać, rozpoczynając pracę?

 

Umowa to podstawa

Decydując się na pracę za granicą, w tym przypadku w Niemczech, niezbędne będzie podpisanie umowy. Wyjazd z kraju w celach zarobkowych bez odpowiedniej dokumentacji może skończyć się przykrymi komplikacjami. Przy tym kontrakt musi mieć zapis o wszystkim, o czym poinformował w ofercie przedstawiciel agencji. Dodatkowo umowa ma być podpisana w siedzibie firmy, ponieważ ta o charakterze ustnym nie ma racji bytu.

 

Znajomość języka

Aby pracować w Niemczech jako opiekunka osób starszych niezbędna będzie znajomość języka niemieckiego, przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Nie warto się łudzić, że ktokolwiek będzie w stanie to obejść. Każda z firm dokonuje szczegółowej weryfikacji umiejętności lingwistycznych osób zatrudnionych w celu osiągnięcia renomy. Często dochodzi do sytuacji, gdy są one sprawdzane już w trakcie telefonu do osoby zainteresowanej pracą.  Jeśli którakolwiek z agencji omija ten proces, nie świadczy to dobrze o jej rzetelności.

 

Sprawdź czy znajdziesz prace dla siebie na https://privatecare24.pl/

 

Rzetelność w wykonywaniu obowiązków

W celu zwiększenia swoich szans na pracę w Niemczech i otrzymania jak najlepszych warunków finansowych trzeba mieć na uwadze takie kwestie jak: liczbę ukończonych kursów, rekomendacje zawodowe czy wykształcenie. Jeśli będziemy mieli to odpowiednio przygotowane, to autoprezentacja w trakcie procesu rekrutacyjnego powinna przebiec bez żadnych problemów. Nie należy również zapominać o jak najlepszej organizacji pracy własnej oraz solidności w wykonywaniu swoich obowiązków.

 

Kwestia ubezpieczenia oraz transportu

Wyjątkowo nierozsądnym posunięciem będzie wybór agencji pośrednictwa pracy nieoferującej polisy ubezpieczeniowej. Tyczy się to zresztą każdej pracy. Bez ubezpieczenia podjęcie jakiegokolwiek zawodu będzie ryzykowne. Z kolei dobrze by było, aby z ramienia agencji przygotowany był transport opiekunki do Niemiec oraz z powrotem.

 

Podsumowanie

Zawód opiekunki nad osobami starszymi wiążę się pamiętaniem o kilku kwestiach, które pomogą bezpiecznie wykonywać pracę. Przede wszystkim należy wybierać jedynie sprawdzone firmy oferujące tego typu pracę.

Komentarze