zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Owoc gorzkiej pomarańczy (Fructus Aurantii immaturus) 07-09-2018

Owoc gorzkiej pomarańczy (Fructus Aurantii immaturus) jest często traktowany jako naturalny spalacz tkanki tłuszczowej. Preparaty mające w składzie ten owoc mogą skutecznie pomagać w walce z otyłością i ograniczać wchłanianie węglowodanów oraz tłuszczu. W jaki sposób działa owoc gorzkiej pomarańczy i w jakiej formie warto go przyjmować, aby pomóc sobie w walce z nadwyżką kilogramów?

 

Wpływ owocu gorzkiej pomarańczy na organizm człowieka

Owoc gorzkiej pomarańczy działa jak antyoksydant, wspomagając procesy odchudzania. Warto oczywiście dodać, że preparaty zawierające w swoim składzie gorzką pomarańczę nie umożliwią osiągnięcia pożądanych rezultatów, jeśli w ślad za ich stosowaniem nie pójdzie aktywność fizyczna i odpowiednia dieta. Warto też dodać, że owoc gorzkiej pomarańczy wpływa na proces lipolizy, przez co wspomaga proces chudnięcia. Dlatego też owoc ten jest często stosowany jako główny składnik suplementów diety przeznaczonych dla osób, które walczą z ponadprogramowymi kilogramami. Pamiętajmy, że owoc gorzkiej pomarańczy nie wspomoże naszego procesu odchudzania, jeśli nie podejmiemy odpowiednich kroków w postaci odpowiedniej niskokalorycznej diety.

 

Jak działają suplementy diety mające w składzie owoc gorzkiej pomarańczy?

Preparaty tego typu ograniczają łaknienie i chęć podjadania pomiędzy posiłkami. Ponadto, ograniczają uczucie głodu i potrzebę sięgania po przekąski. Dzięki wspomaganiu procesu odchudzania tabletkami, osiągnięcie wymarzonej figury staje się łatwiejsze. Tabletki na odchudzanie ułatwiają wydalanie z organizmu szkodliwych toksyn i wspierają proces spalania tkanki tłuszczowej. Prepataraty ograniczają wchłanianie węglowodanów i tłuszczów z przewodu pokarmowego. Aby osiągnąć pożądane rezultaty, konieczna jest odpowiednia dieta i umiarkowana aktywność fizyczna. Należy również stosować przyjmowanie preparatów przez co najmniej 3 miesiące. Warto pamiętać, że efekty stosowania preparatu mogą być uzależnione również od diety, aktywności fizycznej i indywidualnych predyspozycji organizmu.

 

 

TriApidix300 - skład i działanie

Wśród najważniejszych składników tego suplementu diety wspierającego spalanie tkanki tłuszczowej znajdziemy tyrozynę, guaranę, czarny pieprz i oczywiście gorzką pomarańczę. Ponadto, preparat poprawia lipolizę. Suplement wspiera przemiany metaboliczne organizmu i usuwanie z niego toksyn. TriApidix300 utrudnia także wchłanianie węglowodanów i tłuszczów z przewodu pokarmowego, ułatwiając utrzymanie szczupłej sylwetki. Preparat wpływa też pozytywnie na układ krwionośny i zahamowuje rozwój stanów zapalnych organizmu.

               

W jakiej postaci można kupić owoc gorzkiej pomarańczy?

Suplementy diety oparte na owocu gorzkiej pomarańczy można spotkać między innymi w postaci sproszkowanej Na rynku pojawiają się również suszone owoce gorzkiej pomarańczy oraz w postaci suplementów diety. Wśród suplementów diety, które mają w składzie owoc gorzkiej pomarańczy, są DietBooster, TriApidix300 oraz Burneo. Preparat stosuje się, przyjmując 1-2 tabletki 2 razy dziennie, najlepiej na czczo tuż przed śniadaniem i drugi raz później. Kapsułkę należy popić przegotowaną lub mineralną wodą. preparat jest przeznaczony dla osób aktywnych fizycznie, które chcą sobie pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Suplementy diety oparte na owocu gorzkiej pomarańczy pomagają również w oczyszczeniu organizmu z nagromadzonych toksyn.

 

Możliwe skutki uboczne podczas jego stosowania

Preparaty tego typu nie są zalecane do przyjmowania na noc. Zdecydowanie lepiej przyjmować je na czczo lub bezpośrednio przed treningiem. Ponadto, suplementy te nie są zalecane w przypadku osób mających problemy z układem dokrewnym (zaburzenia hormonalne, osoby chorujące na cukrzycę), a także osoby z chorobami serca, po przebytych zawałach czy skarżące się na kołatanie serca. Przed decyzją o rozpoczęciu suplementacji preparatami mającymi w składzie owoc gorzkiej pomarańczy, warto zasięgnąć porady lekarskiej. Preparatu nie powinny przyjmować także dzieci poniżej 12. roku życia oraz kobiety w ciąży i kobietom karmiącym piersią. Suplement nie jest wskazany w przypadku osób, które są uczulone na którykolwiek jego składnik. W przypadku pojawienia się reakcji uczuleniowej, preparat należy odstawić.

Komentarze