zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka:

Lista artykułów

Polska służba zdrowia coraz bardziej zinformatyzowana

W odpowiedzi na tę ustawę powstał Krajowy Rejestr Nowotworów, którego celem jest zgromadzenie w systemie danych oraz bazy wiedzy na temat schorzeń onkologicznych. 

czytaj całość

Dłuższy okres oczekiwania na leczenie raka płuca !

 

W Polsce jest zaledwie kilka ośrodków, w których można wykonać tego rodzaju badania
 - w Warszawie, Gdańsku oraz Wrocławiu. W 2010 r. przeprowadzono tam blisko 600 oznaczeń markerów, umożliwiających ocenę zasadności zastosowania terapii celowanej związanej z identyfikacją mutacji genu EGFR.
Zdaniem ekspertów należałoby ich wykonać 8 000!

czytaj całość

Wiedza do zwyciężania

 

 
Chociaż problemy pacjentów były nam szczególnie bliskie w listopadzie, kiedy obchodziliśmy Światowy Miesiąc Świadomości Raka Płuca, starania o poprawę ich losu trwają przez cały rok. W grudniu 2011 każdy może udzielić wsparcia pacjentom walczącym z nowotworami płuca, licytując na portalu Allegro grafiki zaprojektowane przez Ambasadorów kampanii „Trzeba wiedzieć, żeby zwyciężyć!”.

czytaj całość

Nowotwór układu chłonnego to diagnoza ? nie wyrok

Wykłady dla słuchaczy Jagiellońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

czytaj całość

Kampania informacyjna o przewlekłej białaczce limfocytowej (CLL)

W maju w parafiach należących do Kurii Metropolitalnych w Gnieźnie, Białymstoku i Wrocławiu rozpoczyna się kampania informacyjna dotycząca przewlekłej białaczki limfocytowej, która jest najczęstszym typem białaczki występującej u osób dorosłych.

czytaj całość

Polskie Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Szpiczaka - Olsztyn

Stowarzyszenie istnieje od kwietnia 2005 roku. To pierwsza w Polsce organizacja, której priorytetem jest pomoc i reprezentowanie interesów osób dotkniętych szpiczakiem.

czytaj całość

Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN - Kraków

Pragniemy pomóc żyć z chorobą nowotworową a także odkrywać drogi powrotu do pełni życia po przebytej chorobie. Wielką wagę przywiązujemy więc do rehabilitacji, a raczej reedukacji zarówno fizycznej jak i psychicznej. Lwią część pracy UNICORNU stanowi wspieranie chorego człowieka i jego bliskich. Wsparcie to może i powinno przybierać różne formy. Prowadzimy więc grupy wsparcia, konsultacje psychoonkologiczne, warsztaty wyjazdowe, zajęcia rehabilitacyjne, wykłady i szkolenia. Zachęcamy do szukania z naszą pomocą własnej , niepowtarzalnej ścieżki zdrowia i obfitości.

czytaj całość
Poprzednie12Następne