zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Odzież medyczna nie musi być nudna! Modne uniformy dla pielęgniarek 30-09-2020

Pielęgniarki są zobowiązane do zmiany odzieży przed rozpoczęciem pracy. Ubrania noszone na co dzień są nieodpowiednie do wykonywania zadań, które wymagają sterylności i precyzji. Z tego powodu pielęgniarki, położne, lekarzy i laboranci noszą scrubsy medyczne. Ich kolory i wzory są coraz ciekawsze, dlatego żaden członek personelu szpitala lub przychodni nie może narzekać, że pracuje w nudnych ubraniach.

 

  1. Scrubsy medyczne wygodne i praktyczne

  2. Uniformy w modnych odcieniach i wzorach

 

Personel medyczny od zawsze wyróżnia się strojem spośród innych pracowników szpitala. Ma to uzasadnienie nie tylko w potrzebie odróżniania lekarzy i pielęgniarek od pacjentów i pracowników porządkowych. Przede wszystkim medycy muszą nosić odzież, która umożliwia im sumienne wykonywanie obowiązków w każdej sytuacji. Jednocześnie mogą również postawić na scrubsy medyczne, które cechuje modny krój i kolorystyka.

 

Scrubsy medyczne wygodne i praktyczne

 

W szpitalu lub przychodni lekarskiej pielęgniarki zakładają specjalne uniformy, które zapewniają komfort podczas pracy oraz bezpieczeństwo dla pacjentów i samych medyków. Scrubsy medyczne są wykonane z materiałów lekkich, przewiewnych i przystosowanych do prania w wysokich temperaturach. Dzięki temu pielęgniarkom pracuje się w nich wygodnie, bez względu na temperaturę w pomieszczeniu. Uniformy mogą być prane w 90 stopniach Celsjusza, dlatego usuwa się z nich krew i inne wydzieliny pacjentów, a także wszelkie drobnoustroje chorobotwórcze.

 

Co ważne, krój scrubsów medycznych zapewnia pełną swobodę ruchów. W ubiorze tego typu pielęgniarka może wykonywać wszelkie obowiązki związane z opieką nad pacjentem. Ponadto ubranie jest odporne na gniecenie, dlatego prezentuje się elegancko nawet po całym 12-godzinnym dyżurze.

 

Uniformy w modnych odcieniach i wzorach

 

Odzież medyczna dla pielęgniarek jest obecnie dostępna w wielu innych kolorach niż biel. Tradycyjne uniformy były wyłącznie białe, jednak współcześnie personel medyczny może nosić nawet turkusowe, różowe, żółte lub wzorzyste scrubsy. Dzięki temu przychodnia lub szpital mogą nawiązywać barwą do charakteru swojej działalności. Pielęgniarki dodatkowo doceniają możliwość pracy w kolorowych uniformach, które sprawiają, że codzienne dyżury stają się przyjemniejsze.

 

Kolorowe i wzorzyste scrubsy dla medyków są dostępne w wielu rozmiarach i fasonach, dlatego pasują na pielęgniarki w każdym wieku i o różnych typach figury. Dzięki temu możliwe jest wyposażenie wszystkich pielęgniarek w jednakowe stroje do pracy.

Komentarze