zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze wyposażenie gabinetów stomatologicznych 20-06-2021

W trosce o komfort i dobre samopoczucie pacjentów, gabinety stomatologiczne starają się iść z duchem czasu, wymieniając wciąż sprzęt stomatologiczny na nowy. Kiedy do pracy wykorzystuje się najnowsze urządzenia, nie tylko praca staje się łatwiejsza, również komfort pacjenta leczenia bez bólu jest dużo wyższy.

  1. Endometry

  2. Lupy stomatologiczne

  3. Protapery

Endometry

Endometr to urządzenie służące do pomiaru długości kanału korzeniowego metodą elektroniczną. Posiadając to praktyczne urządzenie nie ma potrzeby wykonywania zdjęć RTG, a jak wiadomo, wykonanie zdjęcia to dodatkowy koszt i strata czasu. Leczenie z wykorzystaniem endometru zmniejsza ryzyko niepowodzenia zabiegu. Endometr zbudowany jest z sygnalizatora, dwóch elektrod oraz z elektronicznego wyświetlacza. Jedną z elektrod w kształcie klipsa umieszcza się na wardze pacjenta, natomiast druga zamontowana na pilniku wprowadzana jest do kanału zęba. W momencie, kiedy pilnik znajdzie się w otworze fizjologicznym, w przewężeniu wewnątrz kanału korzeniowego, sygnalizator dźwiękowy lub świetlny uruchomi się, a na wyświetlaczu endometru pokaże się informacja na jakiej głębokości pilnik się znajduje. Endometry najnowszej generacji posiadają przydatną funkcję Root Vizard, dzięki której na wyświetlaczu widać przesuwanie się narzędzia wzdłuż kanału. Posiadają również funkcję Root Zoom pozwalającą powiększyć obraz przywierzchołkowej części zęba. Endometry jak i pozostały sprzęt stomatologiczny oraz protetyczny dostępne są w szerokim asortymencie na stronie sklepu dentalstore.pl.

Lupy stomatologiczne

Lupy stomatologiczne są na wyposażeniu każdego szanującego się gabinetu stomatologicznego. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu, przyspieszają i ułatwiają zabiegi oraz oczywiście ułatwiają pracę. Kluczowymi parametrami lup stomatologicznych jest powiększenie oraz ogniskowa. Jeśli chodzi o powiększenie, to lupy dostępne w sklepie dentalstore.pl posiadają powiększenie od 2 do 5 razy. Ogniskowa jest to odległość między lekarzem a pacjentem, precyzując odległość między oczami lekarza a obiektem zabiegu.

Protapery

Protaper to w skrócie pilnik stosowany w endoncji. Doskonałe rozwiązanie dla endodontów potrzebujących wszechstronnego systemu, nadającego się do zdecydowanej większości przypadków leczenia kanałowego. Należy zaznaczyć, że wtórne stosowanie u pacjentów pilników endodontycznych zmniejsza ich wydajność skrawania, wpływając na efektywność.

Warto być na bieżąco z wszelkimi nowinkami technologicznymi, dzięki temu praca w gabinecie stomatologicznym idzie sprawniej, a pacjenci nie odczuwają bólu.

Komentarze