zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Medycyna ortomolekularna - co warto wiedzieć? 06-01-2021

Czym jest medycyna ortomolekularna i jaka jest jej historia?


Medycyna ortomolekularna to sposób leczenia chorób, a także utrzymania dobrego stanu zdrowia poprzez dostarczanie organizmowi określonych ilości takich substancji odżywczych jak witaminy, minerały, aminokwasy oraz kwasy tłuszczowe. Twórcą medycyny ortomolekularej był Linus Carl Pauling, który w 1968 roku zdefiniował ten właśnie nurt w medycynie, podkreślając, iż możemy wspomóc proces leczenia chorób, a także zachować dobry stan zdrowia dzięki zmianie stężenia substancji, które w naturalny sposób znajdują się w naszym organizmie. Według tego dwukrotnego laureata Nagrody Nobla medycyna ortomolekularna jest niezwykle skuteczna w zwalczaniu różnego rodzaju chorób, ponieważ u osób, które się z nimi zmagają, dochodzi do spadku ilości wielu niezbędnych substancji odżywczych, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Z tego też względu w celu powrócenia do zdrowia konieczne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości witamin oraz minerałów. Wspomniana dziedzina medycyny pomaga w dokładny sposób określić jakich substancji odżywczych brakuje w naszym organizmie, poprzez badanie ich stężenia w naszej krwi.


Jakie są wskazania oraz cel stosowania medycyny ortomolekularnej?

Z założeń medycyny ortomolekularnej warto jak najbardziej korzystać, ponieważ jej celem jest oczywiście utrzymanie dobrego zdrowia, poprzez przyjmowanie odpowiedniej ilości witamin oraz minerałów, jednak warto ją stosować również, aby zapobiec pojawianiu się różnych chorób. Medycyna ortomolekularna pomaga ponadto poprawić zarówno naszą wydolność psychiczną, jak i fizyczną, a także wspiera proces leczenia wielu chorób. Lekarze najczęściej zalecają stosowanie medycyny ortomolekularnej w kilku stanach chorobowych, a mianowicie przy nowotworach, schorzeniach układu sercowo-naczyniowego, stwardnieniu rozsianym, a także przy chorobach autoimmunologicznych, Parkinsona oraz Alzheimera. Jeśli chodzi o zasady medycyny ortomolekularnej, to zostały one w naukowy sposób udowodnione, i zaliczane są obecnie do podstaw tzw. medycyny szkolnej, przy czym nie mogą jej zastępować, jednak w bardzo dobry sposób ją uzupełniają.

Jakie są zalety suplementów ortomolekularnych?

Stosowanie suplementów ortomolekularnych oferowanych np. przez markę Orthomol, które dostępne są na stronie https://www.apo-discounter.pl/orthomol-c-1050może wpłynąć bardzo korzystnie na stan naszego zdrowia. Dzięki tym produktom możemy bowiem nie tylko wzmocnić nasz organizm od wewnątrz, ale również zapobiec rozwojowi wielu chorób. Suplementy ortomolekularne sprawdzają się idealnie wtedy, gdy wzrasta zapotrzebowanie organizmu na określone witaminy oraz minerały w szczególności wtedy, gdy przez dłuższy czas musimy stosować antybiotyki, gdy dopiero co przeszliśmy chemioterapię lub radioterapię, a także wtedy, gdy zmagamy się z jakimiś infekcjami. Niewątpliwą zaletą suplementów ortomolekularnych jest to, iż dzięki nim okres rekonwalescencji po przebytej chorobie ulega znacznemu skróceniu. Wspomniane produkty składają się wyłącznie z naturalnych substancji, dlatego też są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Produkty oferowane przez markę Orthomol posiadają certyfikat jakości ISO 2200, który potwierdza zarówno ich jakość, jak i skuteczność. Możemy zakupić je nie tylko w formie tabletek oraz kapsułek, ale również saszetek i ampułek do picia, a także tabletek do żucia. Więcej na temat medycyny ortomolekularnej oraz marki Orthomol można przeczytać w artykule znajdującym się pod poniższym linkie"Medycyna ortomolekularna - przywróć równowagę organizmu".

Komentarze