zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Laryngolog Łódź i 3 innych specjalistów, do których może Cię skierować lekarz medycyny pracy 03-09-2019

 

 

 

Badania wstępne i okresowe u lekarza medycyny pracy musi wykonywać każdy pracownik, który jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę lub innej formy zatrudnienia, podlegającej pod Kodeks Pracy. Lekarz medycyny pracy często kieruje pacjenta do innych specjalistów, takich jak okulista czy laryngolog Łódź, którzy wykonują szersze badania, a na podstawie przedstawionych wyników podejmuje decyzję o zdolności pracownika do wykonywania obowiązków służbowych.

 

  1. Okulista
  2. Laryngolog Łódź

  3. Kardiolog Łódź

  4. Pulmonolog

 
 

Zanim pacjent otrzyma orzeczenie o zdolności do pracy na konkretnym stanowisku, zwykle musi przejść szereg badań. Jednymi z podstawowych są badania krwi Łódź, które można wykonać w renomowanym laboratorium http://www.neomedical.pl/laboratorium.html. Konieczne może być też zrobienie badania RTG klatki piersiowej - badania obrazowego, na którym widać zmiany w płucach, sercu i górnych odcinkach kręgosłupa. W zależności od ryzyk, jakie pracodawca wpisał w skierowaniu na badania, lekarz zleci konsultację ze specjalistami.

 

Okulista

 

Okulista to jeden z najpopularniejszych specjalistów, do których kieruje lekarz medycyny pracy. Badania okulistyczne wykonywane są pracownikom biurowym, budowlańcom, kierowcom zawodowym, osobom pracującym na wysokości, czy też pracownikom służb mundurowych. Okulista sprawdza ostrość widzenia oraz weryfikuje, czy konieczne będzie noszenie okularów.

 

Laryngolog Łódź

 

Do laryngologa udają się pracownicy, którzy pracują lub będą pracować w warunkach dużego hałasu. Profesjonalny laryngolog Łódź dokładnie sprawdzi stan narządu słuchu i wykona pełne badanie otolaryngologiczne. Przeprowadzi wywiad z pacjentem, a jeśli to możliwe, porówna obecne wyniki z wynikami z poprzednich wizyt.

 

Kardiolog Łódź

 

Kardiolog Łódź to jeden ze specjalistów, do którego na zlecenie lekarza medycyny pracy udaje się wąska grupa pacjentów. Należą do niej osoby, które mają już rozpoznane choroby serca lub układu krwionośnego, a ich praca może mieć wpływ na pogorszenie się stanu zdrowia. W dobrze wyposażonym gabinecie http://www.neomedical.pl/kardiologia.html kardiolog wykona potrzebne badania oraz wyda opinię adekwatną do uzyskanych wyników.

 

Pulmonolog

 

Do pulmonologa zostaną skierowani pacjenci, którzy w swojej pracy spotykają się z zapyleniem lub są narażeni na wdychanie szkodliwych substancji oraz ich oparów. Pulmonolog wykonuje zwykle czynnościowe badania układu oddechowego, czyli nieinwazyjne procedury, które są źródłem informacji o stanie dróg oddechowych, ze szczególnym uwzględnieniem oskrzeli i płuc.

Komentarze

dodał: Jarek | 2019-08-20 11:16:22

Szpital strusia

dodał: ~Michał | 2019-08-20 11:15:43

Dobry Laryngolog to podstawa. Ja korzystałem ze Szpitala Strusia w Poznaniu http://www.szpital-strusia.poznan.pl/ i moge szczerze polecić.