zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Lactobacillus reuteri ? zobacz, co musisz wiedzieć o tych bakteriach! 15-05-2020

Bakterie – czemu są w naszym życiu takie ważne?

Same bakterie liczą już sobie około 4 miliardy lat i od tego czasu systematycznie się rozwijają oraz zmieniają. W tym czasie przetrwały naprawdę wiele, a to dlatego, że mają one naprawdę niezwykłą zdolność adaptacji do panujących warunków. Wiele z bakterii znajduje się obecnie w naszym organizmie. I chociaż najczęściej słowo „bakteria” kojarzy nam się źle, pewnie ze względu na zakażenia czy choroby bakteryjne, naprawdę wiele z nich to tzw. dobre bakterie, o które w naszym organizmie naprawdę powinniśmy dbać.

znaczenie bakterii w organizmie

Badania wskazują, że gatunek bakterii Lactobacillus reuterifbio rozwija się z człowiekiem od naprawdę dawna. Żyją z nami w symbiozie i – jak znów wskazują badania – jest to jeden z pierwszych gatunków bakterii, który pojawia się w zdrowej mikroflorze noworodka.

Produkty BioGaia – źródło bakterii Lactobacillus reuteri Protectis

Probiotyki to produkty, za pomocą których możemy m.in. uzupełniać i odbudowywać naszą florę bakteryjną znajdująca się w naszym organizmie. Jednym z producentów probiotyków jest BioGaia, w których produktach znajdują się bakterie Lactobacillus reuteri Protectis. Ich naturalnym środowiskiem występowania jest ludzki układ pokarmowy, z tego powodu powinniśmy również zadbać o to, by bakterii Lactobacillus reuteri Protectis w naszym organizmie po prostu nie brakowało.

Oczywistym jest, że bakterie Lactobacillus reuteri Protectis są bezpieczne. Produkty BioGaia, które je zawierają, zostały ocenione w wielu badaniach, które dotyczyły bezpieczeństwa ich stosowania w przypadku noworodkowy, dzieci oraz osób dorosłych.

Co warto wiedzieć o Lactobacillus reuteri Protectis?

Oto kilka faktów, które warto wiedzieć na temat probiotyku:

• jest on pochodzenia ludzkiego,
• został zaklasyfikowany zgodnie z prawidłową taksonomią,
• jest wytwarzany w warunkach kontrolowanych,
• bezpieczeństwo w jego wykorzystywania zostało ocenione i udokumentowane,
• nie zawiera toksyn,
• nie przenosi genów odporności na antybiotyki.

Dlaczego musimy dbać o nasze jelita oraz ich florę bakteryjną?

Nie można nie zauważyć, ze sposób życia ludzi w przeciągu ostaniach kilkudziesięciu lat znacznie się zmienił. Życie przyśpieszyło a nasze ludzkie nawyki, jak i samo środowisko, w którym żyjemy i obracamy się na co dzień, zmieniły się naprawdę znacznie. Pamiętajmy jednak, że nasze organizmy nie zawsze nadążają za tak szybkimi zmianami – wiele z nich jest niemożliwych, w końcu dawniej, na przełomie nawet tysięcy lat, życie człowieka nie zmieniało się prawie wcale.

Obecny styl naszego życia może mieć ogromny wpływ na naszą florę bakteryjną. Żyjemy szybko, a nasz organizm poddawany jest naprawdę dużemu obciążeniu. Mało snu, duża aktywności, do tego dieta, która w wielu przypadkach opiera się na produktach wysoce przetworzony – są one szybki, smaczne, łatwe w przygotowaniu, a to coś, czego wielu z nas niestety oczekuje.

Nie zapominajmy również o używkach, do których zalicza się nie tylko alkohol, ale również kawa – niestety, wiele osób nie odmawia sobie obu z nich.

Pamiętajmy również o tym, że korzystamy również z antybiotyków – i chociaż w takcie choroby niszczą one złe bakterie, to nie umieją one odróżnić wśród nich tych dobrych, stąd eliminacji podlegają obie te grupy. Również obecny poziom higieny – chociaż sama w sobie jest ona czymś wskazanym – sprawia, że eliminujemy zarówno złe, jak i dobre bakterie.

Z tego powodu powinniśmy zadbać o to, by nasza flora jelitowa zawsze pozostawała w niezbędnej równowadze. I w takich właśnie sytuacjach powinniśmy zdecydować się na produkty zawierające bakterie Lactobacillus reuteri Protectis.

Komentarze