zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Kwas D-asparaginowy ? właściwości i jego zastosowanie 11-04-2018


Kwas D-asparaginowy, zwany też DAA, jest bardzo popularny wśród osób ćwiczących. Nic dziwnego - preparat ten przyczynia się do przyrostu masy i włókien mięśniowych, ale też wpływa pozytywnie na poziom testosteronu, a tym samym na libido. Zobaczcie, jakie jeszcze właściwości ma ten składnik i w jakiej formie można go na co dzień przyjmować.

Wpływ kwasu D-asparaginowego na organizm człowieka
Kwas DAA to substancja, którą organizm wytwarza w sposób naturalny. Co zrobić jednak w sytuacji, gdy mamy go za mało? Kwas DDA jako simplement diety jest popularny w środowisku osób aktywnie trenujących, głównie ze względu na możliwości przyspieszania przyrostu masy mięśniowej. Stosują go przede wszystkim mężczyźni. Na tym jednak możliwości jego zastosowania się nie kończą. Kwas D-asparaginowy przez wielu jest postrzegany jako booster testosteronu. Jest stosowany również pod postacią suplementu diety przez mężczyzn, którzy cierpią na niedobory testosteronu lub mają problem ze zbyt niskim libido. Im więcej testosteronu, tym lepsza jest także siła i gęstość tkanki mięśniowej. Wsparciem w codziennej diecie i wysiłku fizycznym mogą być kapsułki zawierająca właśnie kwas D-asparaginowy. Przy regularnym stosowaniu można spodziewać się stałych zadowalających efektów. Na rynku znajdziemy co najmniej kilka preparatów, które dostarczą nam kwasu DAA w odpowiednich dawkach.

Pod jaką postacią można kupić kwas D-asparaginowy?
Jedną z form, w jakich sprzedawany jest kwas D-asparginowy, są tabletki. Za ich przyjmowaniem przemawia wygodny sposób ich podania - wystarczy jedynie popić je wodą. Suplementy diety Mass Extreme, Somatodrol i Titanodrol to bezpieczne produkty, które wspierają przyrost masy mięśniowej. Wystarczy przyjmować je regularnie, zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Dzięki regularnemu przyjmowaniu suplementów diety opartych o DAA, osoby ćwiczące mogą osiągać znacznie lepsze efekty.

Co znajduje się w składzie Mass Extreme?
Mass Extreme jest przyjmowany przede wszystkim ze względu na zawartość kwasu D-asparaginowego. Preparat zawiera również pieprzycę peruwiańską i kwas fosfatydowy. W jego składzie znajdziemy również buzdyganek naziemny i kozieradkę lekarską. Poza tym, Mass Extreme jest bogaty w witaminę B6, witaminę B12 i cynk. Sumplement zawiera również magnez, a także kwas gamma-aminomasłowy.

Somatodrol – skład preparatu i efekty stosowania
Drugim z preparatów stosowanych jako suplement diety jest Somatodrol. W jego składzie znajdziemy B-Alaninę, pieprz Cayenne, guaranę, kofeinę oraz szereg witamin (witaminę B3 B6 i B12). Oprócz tego, Somatodrol ma w swoim składzie kwas D-asparaginowy (DAA) oraz Alfa-ketoglutaran L-argininy (AAKG). Generalnie preparat wzmacnia mięśnie i poprawia wydolność organizmu. Zwiększa ochotę na seks poprzez poprawę produkcji testosteronu. Preparat sprawdza się u mężczyzn poniżej 35. roku życia, ale również u młodszych panów, którzy mają problem ze zbyt niskim poziomem testosteronu. Warto dodać, że na problemy z testosteronem wpływ może mieć nieodpowiednia dieta oparta o żywność zmodyfikowaną, brak ruchu i życie w stresie. W takich sytuacjach przydaje się właśnie sumplement diety oparty na kwasie D-asparaginowym. Ponadto, Somatodrol stymuluje również hormon wzrostu, zwiększając go nawet do 26%. Ogranicza skurcze i poprawia wydajność mięśni. Obniża również poziom zmęczenia i dodaje energii. Wspiera mężczyzn walczących o jędrne i wysportowane ciało.

 

Dawkowanie suplementów diety

Suplementy diety mające w składzie kwas D-asparaginowy powinny być przyjmowane zgodnie z zaleceniami znajdującymi się na opakowaniu. Nie należy przekraczać dawek dziennych.

Kto nie powinien przyjmować suplementów diety opartych o DAA?
Przede wszystkim nie są one wskazane dla kobiet w ciąży oraz osób poniżej 16 roku życia.
   
Możliwe skutki uboczne podczas stosowania suplementów diety mających w składzie kwas D-asparaginowy
Niepożądane działanie suplementu mogą odczuć osoby uczulone na którykolwiek ze składników preparatu. W takim przypadku należy go odstawić i skonsultować się z lekarzem. Oprócz reakcji alergicznej, Mass Extreme może wywoływać problemy ze strony przewodu pokarmowego. Producent nie odnotował innych skutków ubocznych wynikających z przyjmowania preparatu.
 

 

 

Komentarze