zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Kursy dla fizjoterapeutów Kinetic Control - The Movement Solution 25-01-2017

 

Harmonogram kursu

Program szkolenia Kinetic Control jest podzielony na 3 zjazdy dwa po 5 dni, jeden 4 dni), trwa w godzinach od 9:00 do 17:00. Każdego dnia odbywa się cześć zarówno teoretyczna jak i praktyczna.

Podczas pierwszego zjazdu poznajemy niezbędne definicje pojęć, zajmiemy się także koncepcją prawidłowego ruchu i dysfunkcji, zasadą miejsca i kierunku oraz diagnostyką mechanizmów bólowych. Tematem jest Identyfikacja i przekwalifikowanie miejsca i kierunku niekontrolowanego ruchu. Jeśli chodzi o zajęcia praktyczne zajmiemy się głównie rozpoznawaniem zmian w anatomii funkcjonalnej. Ocenimy globalną nierównowagę mięśniową powiązaną z kierunkiem i miejscem niekontrolowanego ruchu oraz zajmiemy się literaturą potwierdzającą nasze koncepcje. Po prezentacji problemów klinicznych zajmiemy się pracą z pacjentem oraz zastosowaniem aplikacji testów w celu rozpoznania miejsca i kierunku niekontrolowanego ruchu.

Tematem drugiego pięciodniowego zjazdu jest postępowanie w globalnej nierównowadze mięśniowej. Omówimy funkcjonalną biomechanikę i anatomię, a także przeanalizujemy sztywność i elastyczność mięśni. Ocenimy także system globalny równowagi mięśniowej. Część praktyczna to głównie analizy, stosowanie prawidłowych aplikacji, a także literatura oraz prezentacje konkretnych przypadków. Nasze kursy dla fizjoterapeutów przewidują również pracę z pacjentem.

Tematem ostatniego zjazdu jest system lokalny mięśni głębokich. W ciągu tych czterech dni zajmiemy się między innymi omówieniem podgrup stabilności tułowia czy patologii i rozpoznania powodów objawów z tkanek. Po prezentacji przypadków klinicznych zajmiemy się pracą z pacjentem, na przykład oceną i treningiem mięśni głębokich.

 

Partnerzy i Prowadzący

Partnerem szkolenia jest FIZJO-SPORT. Prowadzą je panowie Michał Hadała oraz Szymon Gryckiewicz. Przeznaczone jest głównie dla fizjoterapeutów, chiropraktyków, lekarzy (przeważnie ortopedów) oraz studentów (minimum 3 rok).

 

Korzyści płynące z uczestnictwa w kursie

Korzyści płynących z ukończenia szkolenia jest mnóstwo. Oprócz możliwości nabycia wiedzy z zakresu metody Kinetic Control oraz technik jej zastosowania przy terapii pacjenta można

zdobyć certyfikat ceniony także za granicą. Nauczymy się także identyfikować i rozwiązywać problemy łącząc teorię z praktyką zawodową. Nabycie wiedzy o kolejnych technikach fizjoterapeutycznych poszerzy nasz warsztat, co pomoże w szybszym powrocie do pełnej sprawności pacjenta podczas terapii.

 

Zainteresowanych wzięciem udziału w szkoleniu prosimy o wysłanie formularza zgłoszeniowego lub kontakt z nami ( tel 882 052 313, e-mail fizjo@crse.org.pl). Szczegóły na stronie www.crse.org.pl

Komentarze