zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Korekta nosa 04-06-2018

Krzywy, garbaty lub zbyt duży nos jest częstą przyczyną spadku samooceny oraz kompleksów. Jest to taka część ciała, której nie da się ukryć, dlatego osoby mające dość swojego nosa decydują się  na zabieg chirurgiczny. Ma on na celu poprawę samopoczucia psychicznego, ale również fizycznego. Korekcja nosa warszawa przeprowadzana jest nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych.

Jak wybrać idealny kształt nosa

Pacjenci przychodzący do chirurga plastycznego nieraz przynoszą ze sobą fotografię innej osoby w celu pokazania. jaki nos chcieliby mieć sami. Stojąc przed wyborem pożądanego kształtu nosa, musimy zdać sobie sprawę z tego, że nos jednej osoby, mimo iż ładny, zgrabny, może nie pasować do kształtu innej twarzy. Chirurg plastyczny, który jest specjalistą od przeprowadzania operacji plastycznych, potrafi dobrać odpowiedni kształt nosa do danej twarzy. W tym celu należy wziąć pod uwagę kształt całej twarzy, położenie oczu, układ czoła, policzków oraz brody.

Przygotowania do zabiegu

Decyzja o operacji plastycznej powinna być dokładnie przemyślana. Wybierając klinikę, w której chcemy zoperować nos, powinniśmy zwrócić uwagę m.in. na to, kto będzie przeprowadzał zabieg. Najlepiej jeśli, będzie to lekarz, który specjalizuje się w chirurgii plastycznej i laryngologii. Zabieg korekty nosa, często jest przeprowadzany nie tylko ze względów estetycznych, ale także z powodu krzywej przegrody, po urazie lub wypadku. Przed wykonaniem operacji lekarz musi przeprowadzić z pacjentem szczegółowy wywiad na temat jego stanu zdrowia oraz zlecić wykonanie kilku badań. Aby przeprowadzenie zabiegu było możliwe, chirurg musi mieć wyniki morfologii, OB, grupy krwi, elektrolitów w surowicy, parametrów krzepnięcia, poziomu cukru. Często lekarze zlecają także wykonanie badań na nosicielstwo HIV, wirusowego zapalenia wątroby typu C i B. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, dlatego wcześniej konieczna jest także konsultacja anestezjologiczna.

Komentarze