zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Kim jest dobry dietetyk i jak go znaleźć? 02-08-2020

 

Zdrowy organizm składa się z prawidłowego odżywiania i dawki ruchu. To, co jemy i ile wpływa na to jak wyglądamy i jak się czujemy. Obecnie coraz mniej czasu poświęcamy na dobre odżywianie, korzystając z fast-foodów, co prowadzi do otyłości czy zaburzeń zdrowotnych. Dlaczego warto skorzystać z usług dobrego dietetyka i jak go znaleźć, dowiesz się poniżej.

 

1.      Jak znaleźć dobrego dietetyka?
2.      Dlaczego warto skorzystać z usług dietetyka?

 

Jak znaleźć dobrego dietetyka?

 

Szukając pomocy dietetyka warto zwrócić uwagę na jego wykształcenie. Powinny to być studia wyższe na kierunku dietetyka. Tylko kursy nie są w stanie dać wystarczającej wiedzy. Plusem są studia na uczelni medycznej, gdzie wykładowcami są często lekarze. Warto wejść na stronę internetową danej osoby, by zauważyć, jak wygląda sposób pracy dietetyka i jego styl bycia. Oczywiście oprócz wykształcenia ważne są także doświadczenie i opinie na jego temat. Można dowiedzieć się także, czy osoba pracuje na podstawie badań i bazuje na wiedzy z najnowszych publikacji specjalistycznych. Przed wizytą możemy zapytać o model współpracy i jego podejście do odchudzania. W przypadku innych chorób warto spytać, czy ma doświadczenie w tym zakresie. Dobry dietetyk powinien przeprowadzić dokładny wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz znać nasz stan zdrowia i zapytać o leki, wyniki badań, aby dopasować dietę do tych chorób. Dobrze jeśli zna podstawy psychodietetyki i potrafi motywować oraz wzmacniać samodyscyplinę, podając konkretne techniki. Ważne, by potrafił edukować, aby później móc samemu poradzić sobie bez konieczności wizyt. Jeśli szukamy dobrego dietetyka w Szczecinie godnym polecenia jest Jakub Piotrowski. Warto zapoznać się z jego stroną: https://www.dietetykwszczecinie.pl. Jego doświadczenie jako trener personalny i dietetyk pozwala na wykorzystanie oraz łączenie wiedzy z wielu dziedzin.

 

Dlaczego warto skorzystać z usług dietetyka?

 

Jest wiele powodów, dla których warto iść do dietetyka. Jednym z pierwszych jest poznanie, na czym polega zdrowe odżywianie. Nie chodzi o polecenia ogólne, które można znaleźć w internecie, ale dopasowane do własnego trybu życia i potrzeb. W przypadku chorób dietetyk dobierze idealne żywienie pod kątem problemów. Inną zaletą jest poznanie własnego organizmu poprzez analizator składu ciała, który pokazuje ilość mięśni i tłuszczu. Poza wsparciem żywieniowym otrzymuje się także wsparcie motywacyjne, prawie jak u psychologa. Dzięki temu będziesz mógł łatwiej wytrwać w postanowieniach, niż próbując schudnąć na własną rękę. Magiczne preparaty na odchudzanie nie pomagają , dlatego lepiej zainwestować w wizytę u dietetyka, niż w suplementy. 

Komentarze