zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Kiedy zgłosić się do neurochirurga? 08-01-2021

 

 

Czym zajmuje się neurochirurg?

Neurochirurg jest lekarzem, który zajmuje się schorzeniami układu nerwowego, jakie mają różnorodne przyczyny. W przypadku zauważenia zawrotów głowy, bólów głowy, mrowienia kończyn, częstych omdleń, czy bólów kręgosłupa, warto rozważyć wizytę u specjalisty. Unikalną ofertę posiada Rex Medica, gdzie znajdziemy fachową pomoc na najwyższym poziomie. 

Wśród schorzeń, jakimi zajmuje się neurochirurg, są głównie:

  • dyskopatie,
  • przepukliny kręgosłupa,
  • przewlekłe i ostre bóle kręgosłupa,
  • deformacje kręgosłupa,
  • uszkodzenia nerwów obwodowych,
  • guzy kręgosłupa (także te o podłożu nowotworowym),
  • nadciśnienie wewnątrzczaszkowe,
  • przepukliny mózgowo rdzeniowe i inne. 

Kiedy umówić się na wizytę do neurochirurga?

Okazuje się, że istnieje sporo objawów, które wskazują na konieczność odbycia wizyty u neurochirurga. Przede wszystkim zaniepokoić powinny częste bóle głowy, bóle kręgosłupa ostre, przewlekły i pourazowe, jak również mrowienie kończyn, drętwienie i częste występowanie omdleń. Warto podkreślić, że czasami pacjentami są osoby z mniej typowymi objawami. Mogą to być niedowłady, zaburzenia mowy lub słuchu, jak też problemy z pamięcią i koncentracją. Pamiętajmy o tym, aby na wizytę zabrać ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną, co pozwoli sprawniej przeprowadzić diagnostykę. 

Konsultacje neurochirurgiczne na najwyższym poziomie

Klinika Rex Medica Sport oferuje skorzystanie z profesjonalnych konsultacji neurochirurgicznych. Skorzystać można z fachowej pomocy doświadczonych specjalistów, których specjalizacją są choroby kręgosłupa i guzy układu nerwowego. Pacjent otrzymuje w tym miejscu fachową pomoc na najwyższym poziomie, a każda konsultacja jest traktowana indywidualnie i profesjonalnie. Lekarz ma za zadanie przeprowadzić wywiad, skierować na dalsze badania i dokonać analizy wszystkich informacji, które otrzymał od pacjenta. To pozwala z powodzeniem dobrać efektowne metody leczenia i ulżyć w dolegliwościach bólowych. Klinika oferuje skorzystanie z terapii neurochirurgicznej, mało inwazyjnego leczenia chirurgicznego, jak i leczenia pozwalającego bardzo szybko pozbyć się bólu ostrego. Więcej informacji - https://www.rexmedicasport.pl/usluga/konsultacje-neurochirurgiczne/

Wizyta u neurochirurga

Podczas pierwszej wizyty w klinice lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, który ma na celu zebrać dane o przyjmowanych lekach, objawach, czy też historii chorób. Następnie neurochirurg przystępuje do podstawowego badania, przy czym może zlecić również badania szczegółowe. Zazwyczaj konieczne jest wykonanie badania RTG, USG, rezonansu magnetycznego lub tomografii komputerowej. Po tych czynnościach lekarz stawia diagnozę i decyduje o dalszym leczeniu małoinwazyjnym lub kieruje pacjenta na operację. 

Komentarze