zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Kasa fiskalna dla fizjoterapeuty - jakie opcje powinna posiadać? 01-12-2020

Kasa fiskalna dla fizjoterapeuty - obowiązkowa czy nie?

Kasa fiskalna dla masażysty czy też fizjoterapeuty nie zawsze jest obowiązkowa. Nie trzeba jej posiadać, jeśli limit obrotu nie przekroczy 20 tysięcy złotych. Warto jednak uwzględnić, że nie jest to wysoka kwota, a więc zdecydowana większość osób świadczących tego typu usługi musi zaopatrzyć się we wspomniane urządzenie. Stanowi to potwierdzenie zainteresowania ofertą. Na zakup oraz instalację kasy fiskalnej przeznaczone jest dwa miesiące od miesiąca przekroczenia limitu obrotu.

Jak wybrać najlepszą kasę fiskalną dla masażysty?

Kasa fiskalna w gabinecie fizjoterapeuty powinna zagwarantować oczekiwany komfort oraz swobodę użytkowania, co nie zawsze jest proste. Właśnie dlatego decyzji nie należy podejmować zbyt pochopnie. Wiadomym jest, że wielu przedsiębiorców dąży do zminimalizowania kosztów, jednak oszczędzania na standardzie urządzenia może nieść za sobą skutki odwrotne do zamierzonych.

Na rynek regularnie wypuszczane są nowe modele kas, które posiadają liczne usprawnienia. Warto wziąć pod uwagę, że nie każdy masażysta świadczy usługi w gabinecie. Mobilni usługodawcy muszą zaopatrzyć się w urządzenie o zupełnie innych parametrach technicznych. Właśnie dlatego już na początku należy określić charakter działalności. Poniżej omówiono najistotniejsze parametry, które należy uwzględnić podczas zakupu. Warto je przeanalizować, tak aby nie wyrzucić gotówki w błoto.

1. Mobilność urządzenia

Jak już wspomniano, fizjoterapeuci oraz masażyści bardzo często świadczą swoje usługi poza gabinetem. W takiej sytuacji konieczne jest zabieranie ze sobą urządzenia - dzięki niemu możliwe jest wystawienie rachunku, który stanowi dowód przeprowadzenia transakcji. Najlepszą opcją są przenośne kasy fiskalne, które nie wymagają podłączenia do źródła zasilania. Oznacza to, że możemy zabrać je ze sobą w dowolnie wybrane miejsce, co znacząco zwiększa zakres zastosowań. Oczywiście wielu masażystów realizuje swoje usługi wyłącznie stacjonarnie, a więc standardowe modele przewodowe wydają się być rozsądnym wyborem. Trzeba jednak zastanowić się, czy w najbliższej przyszłości charakter prowadzenia działalności nie zmieni się. Podczas podejmowania decyzji dobrze jest myśleć przyszłościowo, tak aby uniknąć konieczności wymiany sprzętu. Jest to dodatkowe obciążenie finansowe, którego można uniknąć.

2. Czas pracy urządzenia

Decydując się na zakup kasy fiskalnej ważne jest, aby sprawdzić pojemność akumulatora, który stanowi źródło zasilania. Im jest ona wyższa, tym dłużej będzie pracować urządzenie po pełnym naładowaniu. Minusem jest jednak fakt, że takie sprzęty są najczęściej droższe. Oprócz tego należy zaopatrzyć się w zapasową baterię - nigdy nie wiadomo, kiedy zostanie ona wykorzystana. W momencie, gdy kasa fiskalna zostanie całkowicie rozładowana wystarczy jedynie wymienić akumulator, co nie stanowi dużego problemu. Musimy jednak pamiętać o jego wcześniejszym naładowaniu.

3. Wymiary i waga

Kolejną kwestią, którą warto poruszyć są gabaryty urządzenia. Kasa fiskalna dla fizjoterapeuty powinna być niewielka, a także lekka. Poręczne urządzenia cieszą się największym zainteresowaniem, ponieważ można je bez trudu zabrać ze sobą. Ponadto, nie zajmują one zbyt dużej ilości przestrzeni, co ułatwia przechowywanie. Wszystkie niezbędne informacje są podane w specyfikacji konkretnego produktu. Sprzęt musi być również mocny i odporny na uszkodzenia mechaniczne.

4. Intuicyjna obsługa

Kasa fiskalna skomplikowana w obsłudze to zmora wielu przedsiębiorców. Jej codzienna eksploatacja stanowi nie lada wyzwanie. Znalezienie najprostszej funkcji trwa zdecydowanie za długo, a więc jedynie marnujemy czas. Należy także wspomnieć, że urządzenie powinno wysyłać jasne i czytelne komunikaty. To właśnie one informują nas o poprawnym działaniu, a tym samym pozwalają uniknąć rozmaitych nieprawidłowości.

5. Możliwość płatności kartą

Aktualnie coraz więcej osób preferuje płatność kartą. Fizjoterapeuci, którzy chcą zapewnić swoim klientom wygodę powinni o tym pamiętać. Przed zakupem należy upewnić się, że kasa jest kompatybilna z terminalem płatniczym. Musi ona posiadać niezbędną homologację, gdyż w innym przypadku nie uda nam się połączyć sprzętów. Ciekawym rozwiązaniem jest także kasoterminal, czyli kasa fiskalna z wbudowanym terminalem. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy świadczą usługi mobilne.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Mico, oferującą szeroki wybór kas fiskalnych. 

Komentarze