zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Jakie krople do oczu na alergię wybrać i na co zwracać uwagę? 18-06-2019

Alergiczne zapalenie spojówek – co to jest?

Alergiczne zapalenie spojówek to przypadłość wielu osób. Niektórzy zmagają się z nim sporadycznie, inni okresowo, a jeszcze inni przewlekle. Wszystko zależy od tego, na co jesteśmy uczuleni i jak często jesteśmy narażeni na kontakt z alergenem. Dla wielu osób udręką jest okres pylenia roślin – wtedy objawy alergii towarzyszą im przez wiele tygodni niemal na co dzień, a w dodatku powtarzają się co sezon.

 

W sezonowym alergicznym zapaleniu spojówek możemy sobie pomóc, stosując krople do oczu na alergię. Dzięki nim będziemy kontrolować objawy alergii, a przede wszystkim złagodzimy jej dolegliwości. Każdy, kto choć raz borykał się z alergicznym zapaleniem spojówek, dobrze wie, że jego objawy to nic przyjemnego. Zaczerwienienie oczu, świąd i łzawienie oraz wrażliwość na światło nie tylko są dokuczliwe, ale także utrudniają zwykłe, codzienne funkcjonowanie. Jednak jakie krople do oczu na alergię wybrać, by były naprawdę pomocne?

 

Krople do oczu na alergię – na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

 

Przede wszystkim należy zwracać uwagę na to, co zawierają w swoim składzie krople do oczu oraz czy są zarejestrowane jako lek. Będąc lekiem, są w stanie łagodzić objawy alergii, a także możemy mieć pewność co do tego, że zostały przebadane przed wejściem na rynek.

 

Z uwagi na to, że krople do oczu używa się w małych ilościach (ok. 4 krople w ciągu doby), opakowanie może starczyć na bardzo długo. Krople do oczu na alergię, podobnie jak wiele innych kropli, z reguły jednak zachowują sterylność jedynie do miesiąca od otwarcia opakowania. Oznacza to, że jeśli nie zużyjemy ich w tym czasie, i tak powinniśmy się ich pozbyć. Wiedząc, że buteleczka kropli wystarczy nam na dłużej, warto wybierać takie krople, których można używać przez dłuższy czas po otwarciu opakowania. Takie są np. krople Zabak, w których zastosowano system umożliwiający zachowanie sterylności do 3 miesięcy od otwarcia buteleczki.

 

Czy warto sięgać po krople do oczu bez recepty?

 

Jeśli wybierzemy krople do oczu bez recepty, oszczędzimy sobie wizyty u lekarza, kiedy pojawią się u nas objawy alergii lub po prostu skończą nam się używane przez nas krople. Oczywiście wybór kropli do oczu zawsze warto skonsultować z lekarzem, jednak na rynku jest sporo preparatów dostępnych bez recepty, które pomogą nam przy objawach alergii.

 

Wybierając krople do oczu na alergię, warto zwrócić uwagę na ich działanie. Czy złagodzą tylko te dolegliwości, które występują tuż po kontakcie z alergenem, czy poradzą sobie także z późniejszą fazą reakcji alergicznej, obejmującą przekrwienie i obrzęk? Od tego może zależeć to, jak ocenimy ich skuteczność.

 

Warto przyjrzeć się także temu, jak stosować wybrane przez nas krople do oczu bez recepty. Idealne rozwiązanie pozwala na łagodzenie objawów alergii i przy wygodnym dawkowaniu. Wybierając krople do oczu na alergię, które wystarczy użyć 2 razy na dobę, by odczuć ich działanie, zapewnimy sobie oszczędność czasu i pieniędzy, bo jedno opakowanie wystarczy nam na dłużej.

Zobacz krople na alergię Zabak: http://dbamooczy.pl/alergia-oczu/zabak/

Komentarze