zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Jaka mata treningowa sprawdzi się do ćwiczeń w domu? 11-12-2019

Trenowanie w domu ma wiele zalet. To przede wszystkim oszczędność pieniędzy, których nie wydajemy na karnet do siłowni czy do klubu fitness. Ćwiczenia możemy wykonywać także w dowolnym momencie, gdy tylko mamy trochę wolnego czasu. Nic więc dziwnego, że na takie treningi decyduje się dzisiaj tak wiele osób – zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Jeśli także chcesz zacząć trenowanie w domu, w takim przypadku na pewno bardzo pomocna będzie specjalna mata treningowa. Jak wybrać najlepszy model?

 

Dobra mata treningowa – czyli jaka?

Głównym celem maty treningowej jest uzyskanie odpowiedniej powierzchni do wykonywania ćwiczeń. Mata zapewnia wtedy izolację od chłodu podłogi, poprawia komfort, a także zmniejsza ryzyko urazów. Dla trenujących najlepszym wyborem będzie mata treningowa o większej grubości oraz o optymalnej szerokości i długości. Nie polecamy popularnych karimat, które można kupić w niskiej cenie. Są zbyt cienkie, a także nie posiadają właściwości antypoślizgowych, dlatego też mogą przyczyniać się do urazów. Są także podatne na odkształcenia, dlatego mogą samoczynnie zwijać się podczas ćwiczeń. Dobra mata treningowa - https://thornfit.pl/products/mata-studio-tpe powinna zatem gwarantować optymalny komfort i bezpieczeństwo treningów. Powinna być także wytrzymała i trwała, aby posłużyła na wiele treningów – nawet na kilka lat. Wysokiej jakości mata treningowa to inwestycja, która się opłaca!

 

Gdzie można zakupić dobrą matę treningową?

Chcesz kupić dobrą matę do ćwiczeń? W takim przypadku możesz znaleźć ją w wielu sklepach – także w tych internetowych. Warto skupić się przede wszystkim na sklepach sportowych, gdzie do wyboru mamy maty od sprawdzonych producentów. Sprawdźmy wtedy dokładne parametry produktów, aby wybrać takie, które będą odpowiadały naszym indywidualnym wymogom. Gdy zamówienie złożymy on-line, wtedy wybrana mata treningowa będzie dostarczona bezpośrednio pod wyznaczony adres – nawet kolejnego dnia!

Komentarze