zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Jak pić wodę pełną minerałów? 27-12-2017

Minerały: Czego dokładnie potrzebujemy? Dlaczego warto je uzupełniać?

Przede wszystkim warto zacząć od tego, czym właściwie są minerały. Otóż minerały są związkami nieorganicznymi. W naturze można je znaleźć w skałach oraz w ziemi. Jeśli chodzi o nasz organizm, to są potrzebne do odpowiedniej kontroli płynów ustrojowych, stanowią część składową szkieletu, uczestniczą w działaniu enzymów i innych białek. Co ciekawe, minerały stanowią około 4% masy naszego ciała. Każdy z minerałów odgrywa ważną rolę, na przykład wapń odpowiada za wzmocnienie kości oraz zębów, magnez za to, aby mięśnie oraz układ nerwowy funkcjonowały prawidłowo, a potas jest elektrolitem, który bierze udział w bilansie płynów w organizmie.

Dlaczego woda w butelce to nie najlepszy pomysł?

Przede wszystkim warto pamiętać, że woda butelkowana wodzie butelkowanej nierówna. W jednych znajdziesz więcej magnezu, w innych wapnia. Nie każda woda nosząca miano mineralnej będzie miała więcej tych składników niż kranówka. Tak więc warto dokładnie sprawdzać skład zamieszczony z tyłu na etykiecie, a nie ufać hasłom umieszczonym obok obrazka górskiego potoku i nazwy wody.

 

Ogromnym problemem, który wchodzi w grę przy decyzji o spożywaniu wody w butelkach jest aspekt zanieczyszczenia środowiska. Woda mineralna nie jest droga z powodu swojej doskonałej jakości i zawartości ważnych dla organizmu substancji lecz dlatego, że produkcja plastikowego opakowania i dystrybucja kosztują, podobnie jak marketing.

 

Plastik rozkłada się bardzo długo, a większość tych opakowań nie podlega recyklingowi. Przez takie działania możemy tylko zaszkodzić sobie i środowisku, a nie pomóc.

 

Woda z kranu też nie jest najlepszym wyborem, ponieważ zanim do nas trafi przepływa przez kilometry zanieczyszczonych rur. Co więc wybrać, by nie rezygnować z picia wody pełnej dobroczynnych minerałów? Najlepiej zdecydować się na filtr kuchenny z odpowiednimi komponentami.

szklanka czystej wody

Co mamy do wyboru?

Wkłady mineralizujące

Wkłady mineralizujące są bardzo często wykorzystywane w systemach odwróconej osmozy. Stanowią ostatni stopień filtracji wody. Przefiltrowana woda przepływa przez złoże znajdujące się wewnątrz takiego wkładu. Zazwyczaj jest to złoże dolomitowe zawierające pierwiastki takie jak: wapń, magnez, potas, sód, fluor. Szacuje się, że po mineralizatorze woda będzie zawierała 34 mg/l wapnia, 12 mg/l magnezu, 22 mg/l sodu, 8,5 mg/l potasu.

Wkłady rewitalizujące

Wkład rewitalizujący to dość nowy produkt na rynku. Można go zastosować przy większości filtrów kuchennych lub zakupić wraz z systemem odwróconej osmozy, którego jest częścią. To niezwykły produkt, który wzbogaca wodę w aktywny wodór, ogromną ilość magnezu, zwiększa pH wody oraz stanowczo obniża jej potencjał Redox. Tak więc wytwarza wodę alkaliczną, wodorową oraz nadzwyczaj bogatą w magnez – jeden z najważniejszych minerałów.

 

Jak to możliwe? Wkłady tego typu posiadają wewnątrz czysty magnez, który wchodzi w reakcję z przefiltrowaną wodą. W wyniku tego chemicznego działania powstaje woda o wysokim pH, wodór oraz właśnie magnez. Taka woda jest obecnie uznawana za jedną z najzdrowszych do picia, a ilość magnezu jest praktycznie 5 razy większa niż w przypadku zastosowania mineralizatora.

Odwrócona osmoza z mieszaczem

Do chwili obecnej odwrócone osmozy były przez wielu utożsamiane z całkowitym pozbawianiem wody minerałów. Nic bardziej mylnego! Na rynku pojawił się zupełnie nowy produkt – odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero. Jej wyjątkowość polega na tym, że ma wbudowany mieszacz, a więc woda nie jest pozbawiana naturalnie występujących w niej minerałów. W pełni zachowuje swoje dobroczynne dla organizmu właściwości, a do tego jest w pełni wolna od bakterii, wirusów, chloru oraz metali ciężkich. Pomimo odpowiedniej dla gospodarki organizmu dawki minerałów woda po Ecoperla Profine Zero nie pozostawia ciężkiego do usunięcia osadu.

Odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero

Więcej informacji o tym niezwykłym produkcie znajdziesz w artykule: Ecoperla Profine Zero – poznaj filtr przyszłości!

Ciesz się mocą minerałów z wody!

Koniecznie wypróbuj jeden z tych sposobów i ciesz się wodą pełną minerałów, która jest wolna od niebezpiecznych substancji i nie szkodzi środowisku. Na takim rozwiązaniu skorzysta cała rodzina. Pamiętaj, że odpowiednia dieta bogata w owoce, warzywa i orzechy dostarcza bardzo duże ilości minerałów do organizmu. To właśnie w taki sposób najlepiej uzupełniać minerały.

 

Wszystkie produkty opisane w artykule można znaleźć na stronie KrainaWody.pl

Komentarze

dodał: ~Lelka | 2019-10-01 16:15:24

Wkłady mineralizujące do odwróconej osmozy to dobry sposób, jeśli ma się kranik dwudrożny. Z jednego leci zmiękczona woda do gotowania, herbaty, kawy i żelazka! a z drugiego - prosto do spożycia. Fajne, wygodne rozwiązanie

dodał: Magda | 2019-09-23 15:34:34

Bardzo ciekawe. Filtr odwróconej osmozy mam od paru lat, lecz zdarzało mi się kupować wodę w butelkach ze względu na wysoką mineralizację lub wysokie pH (np. przy dużych upałach lub przy dużych aktywnościach fizycznych). Chyba spróbuję tego wkładu, kran i tak mam dwudrożny, zawsze można spróbować. A nie będę już kupować tego plastiku.

dodał: Lena | 2019-09-19 16:04:18

Jestem zwolenniczką wkładu mineralizującego od tej firmy. Osmozę mam starej generacji, lecz wkład Elixir dokupiłam niedawno. Naprawdę świetna sprawa. Podwyższa fajnie pH, mineralizuje wodę, czuję się jakbym piła wodę z górskiego potoku :)

dodał: Julita | 2019-09-16 15:31:42

Dopiero teraz dojrzeliśmy do decyzji kupna filtra odwróconej osmozy i trochę nie mogę się doczekać. To będzie na pewno rewolucja w naszym domu, ponieważ wody pije się u nas bardzo dużo, a przez długi czas używaliśmy dzbanka filtrującego, który niestety przestał mnie przekonywać. Zależy mi na idealnie czystej wodzie, którą piję ja, mój mąż i moje dziecko. Zdecydowalismy się wstępnie na osmozę marki Ecoperla - model Rosa :)

dodał: ~Michał | 2019-07-11 13:17:15

Od trzech lat piję wodę z odwróconej osmozy i nie przerzuciłbym się na wodę z butelki, bo po prostu czuję tam plastik. Jasne, zdarza mi się na wakacjach czy wyjazdach, ale kiedy mogę, to piję wodę z osmozy - poza domem z wielorazowej, stalowej butelki.

dodał: Mariola | 2019-06-19 12:26:13

Nigdy nie chciałam decydować się na filtr odwróconej osmozy, ponieważ wydawało mi się, że wypłukuje ona ważne minerały. Nie sądziłam, że filtry nowszej generacji zostawiają minerały, mineralizują czy nawet tak jak tutaj jest możliwość ustalenia wcześniej ilości minerałów w swojej wodzie. Fajnie, zaczynam się coraz poważniej zastanawiać nad taką opcją - duża oszczędność pieniędzy i zużywanego plastiku.

dodał: ~Ilona | 2019-06-18 15:02:40

Szukam informacji w Internecie na temat tego urządzenia i jak na razie same pozytywy. Jest dość drogie, ale bardzo mi się podoba wydajność i zalety tego urządzenie.. Przeczy ono temu, że odwrócona osmoza oczyszcza wodę z wszelkich minerałów.

dodał: ~Gość | 2018-05-22 11:34:03

Ja mam u siebie akurat wkład mineralizujący, ale zastanawiam się nad zakupem wkładu rewitalizującego, ponieważ zależy mi na większej ilości magnezu w wodzie. Poza tym woda wodorowa brzmi bardzo interesująco. Chciałbym wypróbować to rozwiązanie.