zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Istota zdrowego żywienia w jednostkach chorobowych 14-08-2018

Właściwe żywienie podstawą zdrowienia

 

Suplementacja jest wskazana w wielu przypadkach, a nierzadko sięgamy po tego typu preparaty profilaktycznie. Chcemy uchronić się przed wystąpieniem chorób, kolejnymi infekcjami czy osłabieniem organizmu. Zależy nam również na lepszej kondycji i szybszej regeneracji. I choć preparaty żywieniowe, jakimi nazywane są suplementy diety, dostarczają dużo witamin, minerałów i innych wartościowych substancji niezbędnych organizmowi do prawidłowego funkcjonowania, to najwięcej jesteśmy w stanie zdziałać właściwą dietą i ewentualną modyfikacją dotychczasowych nawyków żywieniowych.

 

Wraz z warzywami, owocami, ale i szeregiem innych produktów spożywczych, do organizmu dostarczamy witaminy, minerały, związki odpowiedzialne za prawidłowy przebieg procesów biochemicznych, antyoksydanty skutecznie radzące sobie z wolnymi rodnikami. Dzięki tym ostatnim opóźniamy procesy starzenia i dbamy o profilaktykę przeciwnowotworową. Potrzebujemy zatem nie tylko pojedynczych produktów, ale i racjonalnie ułożonego jadłospisu, ponieważ wiele związków musi występować obok siebie, by zostać wchłoniętymi w należyty sposób.

 

Samodzielnie przygotowany jadłospis w jednostkach chorobowych może się nie sprawdzić. Catering dietetyczny to propozycja optymalnej diety na co dzień, dzięki której można wspomóc swój organizm, uzupełnić niedobory, zapewnić odpowiednią podaż kalorii, a przy tym jeść smacznie. Plusem jest oszczędność czasu na zakupach czy gotowaniu, co dla osób będących w stanie ogólnego zmęczenia fizycznego, a nawet psychicznego, jak i osłabienia, ma duże znaczenie. Posiłki dostarczane wprost pod wskazany adres, to połączenie komfortu i zdrowia.

 

Zdrowo, bo naturalnie

 

Nie od dziś wiemy, że dla kondycji organizmu najbardziej znaczące i wartościowe są te substancje odżywcze, które pochodzą z naturalnych źródeł. Matka natura daje nam to, co najlepsze, czyli głównie warzywa, owoce, rośliny, zioła, choć nie tylko. „Czysta” forma wspomnianych składników odżywczych, pozwala zaoszczędzić na kupowaniu suplementów. Nie trzeba również martwić się o szereg substancji chemicznych, które trafiają do organizmu, a niestety często goszczą w suplementach diety.

 

Co do preparatów takiego przeznaczenia możemy poradzić się u farmaceuty, bo uginające się pod ciężarem suplementów półki, nie ułatwiają wyboru. Nie da się jednak ukryć, że dalej mówimy o środkach nierzadko dalekich od naturalnych. Posiłki znajdujące swoje miejsce w propozycjach cateringu dietetycznego, są komponowane pod okiem specjalistów, w tym wykwalifikowanych dietetyków. Tu nie ma chemii, która zamiast wspomagać funkcjonowanie organizmu i sprzyjać powrotowi do pełni sił i zdrowia, niszczy dotąd uzyskane wyniki.

 

Ważne finanse

 

Przeszkodą w wyborze cateringu dietetycznego często staje się cena. Miesięczne wydatki wydają się opiewać wręcz na horrendalne kwoty. Jeśli jednak porównamy, ile pieniędzy wydajemy na domowe gotowanie czy jedzenie na mieście, do tego kolejno wybierane suplementy, szybko się okaże, że catering dietetyczny wiąże się z wydatkami na bardzo podobnym poziomie. Staje się jednak o wiele lepszym wyborem, bo gwarantuje zdrowe posiłki. Ponadto smaczne, apetycznie wyglądające, co jest kolejnym czynnikiem mającym znaczenie dla osób zmagających się z rozmaitymi schorzeniami. Choroba potrafi osłabić apetyt, dlatego walory organoleptyczne nie mogą być w takiej sytuacji pomijane.

 

Niezależnie od rodzaju schorzenia, z jakim się zmagamy, warto pochylić się nad dotychczasowym sposobem żywienia i zmienić nawyki już teraz, zostając przy nich na stałe. Catering dietetyczny okaże się być skuteczną pomocą, tak w prowadzeniu zdrowego stylu życia na stałe, jak i w odzyskiwaniu pełni zdrowia.

 

Więcej informacji o cateringu dietetycznym na firmowej stronie EatZone.

Komentarze