zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

"Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego" sp. z o.o.

Lista specjalności

 • 1.Interna i jej działy / Geriatria
 • 2.Psychiatria / Psychiatria

Dane kontaktowe

"Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego" sp. z o.o.

 • Miasto: Wrocław
 • Województwo: dolnośląskie
 • Ulica: Korzeniowskiego / 18
 • Parking: Tak
 • Telefon: 71 77 66 200
 • Fax:  
 • E-mail: sekretariat@dczp.wroclaw.pl
 • Umowa z NFZ:Tak
 • Godziny przyjęć:Izba Przyjęć w godz. od 7:00 do 15:00 tel. 71 776 62 40
  w godz. od 15:00 do 7:00 tel. 519 319 458
  wejście od ul. Kraszewskiego 25

Opis placówki

 

„Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego” sp. z o.o. posiada siedem oddziałów psychiatrycznych całodobowych zapewniających opiekę osobom  z zaburzeniami psychicznymi.Oddziały całodobowe świadczą usługi diagnostyczno-leczniczo-rehabilitacyjne. 
3 oddziały dzienne zapewniające pośrednią formę hospitalizacji między oddziałem całodobowym a opieką ambulatoryjną. Pacjenci hospitalizowani są w trybie dziennym. Oddziały kierują swoją ofertę terapeutyczną do Pacjentów z procesami psychotycznymi, zaburzeniami nastroju oraz zaburzeniami uwarunkowanymi organicznymi zmianami w ośrodkowym układzie nerwowym.
Oddział  Dzienny Psychogeriatryczny znajduje się w budynku „A” wysoki parter (wejście od Wyb. J. C-Korzeniowskiego 18)
 
Oddział Dzienny Leczenia Nerwic znajduje się na terenie szpitala w  budynku „P" (wejście od Wyb. J. C-Korzeniowskiego). Dysponuje 20 miejscami w trybie dziennym. Pacjenci biorą udział w leczeniu w oddziale od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 do 13:00 a zespół terapeutyczny dostępny jest dla Pacjentów i ich rodzin do godz.14:00 .
 
Oddział  Profilaktyki, Leczenia i Rehabilitacji Narkomanów (OPLiRN) znajduje się w budynku „N” (wejście od Wyb. J. C-Korzeniowskiego 18).
 
Na terenie "Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego" sp. z o.o. w budynku głównym "G" w przyziemiu (wejście od ulicy Kraszewskiego) funkcjonuje pięć poradni:
 
1. Poradnia Konsultacyjna Zdrowia Psychicznego
 
2. Poradnia Profilaktyki, Leczenia i Rehabilitacji Narkomanów
 
3. Poradnia Leczenia Nerwic
 
4. Poradnia Psychologiczna
 
5. Poradnia zaburzeń pamięci
 
Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia przy "Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego "sp. z o.o. znajduje się w budynku „U” (wejście od Wyb. J. C-Korzeniowskiego 18).
Ośrodek realizuje programy terapeutyczne dla osób uzależnionych od alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz rodzin tych osób.
 
Pracownia EKG i EEG wyposażona jest w najnowszą aparaturę medyczną, posiadającą certyfikaty ISO do wykonywania badań diagnostycznych EKG i EEG oraz nowoczesną aparaturę medyczną umożliwiającą trening mózgu - BIOFEEDBACK.

Mapa lokalizacyjna

Zmodyfikował: Administrator
Id placówki: 251