zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Dlaczego warto wybrać catering dietetyczny? 15-03-2020

Niestety wiele osób nie ma czasu na przyrządzanie sobie dietetycznych posiłków ze względu na ogrom pracy i obowiązków. W takim przypadku z pomocą przychodzi catering dietetyczny.

  • Co to jest catering dietetyczny?
  • Dla kogo jest catering dietetyczny?
  • Jakie są zalety cateringu dietetycznego?

 

(Sprawdź plany diet - https://fit-catering.pl/plany-diet/)

 

Co to jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny niegdyś przeznaczony był głównie dla gwiazd sportu i celebrytów z tego względu, że usługa ta dosyć sporo kosztowała. Obecnie trendy się zmieniły i coraz więcej osób postanawia porzucić codzienne gotowanie obiadów na rzecz pełnowartościowych posiłków przygotowywanych przez specjalizujące się w tym firmy.

 

(https://fit-catering.pl/ile-kosztuje-catering-dietetyczny/ - ile kosztuje catering dietetyczny?)

 

Wydawać by się mogło, że catering dietetyczny to nic wymagającego, jednak warto wiedzieć, że nad wszystkim musi czuwać wykwalifikowany dietetyk. To on odpowiada za dobór posiłków oraz ich kaloryczności. Dlatego też klienci do wyboru mają kilka rodzajów diet:

  • na przyrost masy mięśniowej
  • na redukcję tkanki tłuszczowej
  • na utrzymanie wagi oraz sylwetki
  • z posiłkami wegetariańskimi
  • z posiłkami specjalnymi, na przykład bezglutenowymi

 

(Dieta dla sportowców - https://fit-catering.pl/produkt/sport/)

 

Dużym atutem cateringu dietetycznego jest codzienne dostarczanie świeżych posiłków wprost pod drzwi domu. Dania przygotowywane są w nocy, aby się nie zepsuły i na rano były gotowe. Zazwyczaj kurier dostarcza je między godziną 3 a 7. Dodatkowym atutem jest to, że klient nie musi się martwić o poranne pobudki, gdyż wystarczy udostępnić kod do domofonu kurierowi, który zostawi jedzenie pod drzwiami w szczelnie zapakowanych pudełkach.

 

Dla kogo jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chciałyby zacząć się zdrowo odżywiać jednak ich tempo życia nie pozwala im samodzielnie komponować posiłków. Program dietetyczny jest dobierany odpowiednio do trybu życia oraz predyspozycji klienta. To on decyduje także jakie składniki powinny się znaleźć w daniach, a jakich nie lubi i nie zje.

 

Spośród najpopularniejszych diet największym uznaniem cieszą się specjalnie skomponowane posiłki dla sportowców. Dla osób, które nie spożywają mięsa polecana jest dieta wegetariańska. Ponadto klienci równie często korzystają ze standardowych diet, dzięki czemu mogą zmienić swoje nawyki żywieniowe i zobaczyć jak wygląda współpraca z firmą prowadzącą catering dietetyczny.

 

Jakie są zalety cateringu dietetycznego?

Możliwość korzystania z cateringu dietetycznego ma wiele zalet i niesie ze sobą równie dużo korzyści. Przede wszystkim jest to oszczędność czasu. Klient nie musi planować dokładnych godzin gotowania, czy też robić sporych zakupów, aby móc skomponować posiłki według rozpiski. Ponadto dosyć sporym problemem wielu ludzi jest brak spożywania regularnych posiłków. Catering dietetyczny oferuje dwa rozwiązania. Jednym z nich jest przewiezienie wszystkich posiłków rano, drugim jest dowóz o konkretnej godzinie pod wskazany adres.

 

Korzystając z tego typu usług można znacząco poprawić swój komfort życia oraz samopoczucie dzięki odpowiednio zbilansowanym posiłkom, które zawierają w sobie wszystkie najważniejsze składniki odżywcze dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto wszystkie posiłki są przygotowywane indywidualnie pod każdego klienta. Oznacza to, że zachowana zostaje odpowiednia kaloryczność dań w stosunku do trybu życia.

Komentarze