zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka:

Lista artykułów

Dieta niskowęglowodanowa ? opis i przykładowy jadłospis

Węglowodany to jeden z podstawowych elementów diety i źródło energii każdego żywego organizmu

czytaj całość

Śniadanie- najważniejszy codzienny posiłek.

Według starej zasady „śniadanie powinno być królewskie, obiad książęcy, a kolacja żebracza”.

czytaj całość

Długo żujesz - długo żyjesz !

Doktor Apolinary Tarnawski żył na początku dwudziestego wieku i prowadził niedaleko gór Beskidu Huculskiego słynne uzdrowisko, do którego zjeżdżała inteligencja z całej Europy.

czytaj całość

Między przyrodą a chemią !

A jakie miejsce w świadomości ludzi zajmuje ziołolecznictwo?

czytaj całość

Czy wegetarianom życie smakuje lepiej ?

Uparcie pozostańmy jednak pochyleni właśnie nad wegetariańskim talerzem. Cóż tam możemy dojrzeć? Podstawowym żródłem białka dla wegetarian są mleko, sery, jaja, orzechy, oraz wszelkie warzywa strączkowe: soja, groch, fasola, soczewica.

czytaj całość

Gdy na stole golonka, to Życie w skowronkach !

Co jest kluczem w dochodzeniu do zdrowia i utrzymywaniu go przez całe życie wg teorii doktora Kwaśniewskiego? Otóż kluczem tym są proporcje w jakich spożywamy w ciągu dnia podstawowe składniki pokarmowe: tłuszcze, białka, i węglowodany, a proporcje pomiędzy tymi składnikami wynosić powinny 2,5Ł3,5:1:0,3Ł0,5.

czytaj całość

Życie na maxa, czyli parę słów o diecie makrobiotycznej.

Dieta makrobiotyczna to jedna z bardziej popularyzowanych diet w ostatnich latach w Polsce. Nie każdy z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, że w Europie termin ¨makrobiotyka™oraz podstawy owej diety upowszechnił już na przełomie osiemnastego i dziewiętnastego wieku Christoph Hufeland, lekarz niemiecki.

czytaj całość

Wieczerza wigilijna

Wieczerza wigilijna jest posiłkiem postnym, ale nasi przodkowie mimo tego ograniczenia potrafili ten posiłek zamienić w prawdziwą ucztę.

czytaj całość

Rzucić palenie i nie utyć.

W Polsce jest 9 mln palaczy. Wśród dorosłych osób pali 25 proc. kobiet i 40 proc. mężczyzn.
Ponad 70% z nich chce przestać palić, ale z trojga eks-palaczy dwoje powraca do nałogu. Często powodem tego jest przybór masy ciała. Ale nieprawdą jest, że rzucenie palenia zawsze oznacza tycie. Badania wskazują, że 1/3 osób po rzuceniu nałogu pozostaje przy swojej masie ciała, tyle samo nawet traci zbędne kilogramy. Dlaczego więc pozostała 1/3 byłych palaczy przybiera na wadze?

czytaj całość

Zespół jelita wrażliwego

Zespół jelita wrażliwego to choroba czynnościowa. Oznacza to, że objawy nie są związane z uszkodzeniem przewodu pokarmowego

czytaj całość
Poprzednie12Następne