zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Czy warto wykupić pakiet w centrum zdrowia? 24-05-2019

 

Każdy z nas miał w życiu chociaż jedną sytuację, gdzie potrzebował pilnej konsultacji z lekarzem, a państwowe przychodnie odsyłały go na termin za wiele miesięcy. Jest to nie tylko frustrujące, ale także potencjalnie niebezpieczne, jeżeli mierzymy się z jakimiś poważniejszymi problemami ze zdrowiem. W takim momencie pomocna może okazać się prywatna wizyta u lekarza, jednak płacąc za każdą oddzielnie możemy wydać na konsultacje niemałą kwotę. Jak zatem zmniejszyć koszt opieki medycznej, jednocześnie podnosząc jej poziom i dostępność?

 

1. Abonament w centrum zdrowia

2. Pakiet medyczny jako bonus do pensji

3. Ubezpieczenie dla całej rodziny - czy jest tańsze?

 

Abonament w centrum zdrowia

Jeżeli mamy taką możliwość, zakup abonamentu w prywatnym centrum zdrowia jest bardzo dobrym pomysłem. Za miesięczną opłatę będziemy mogli skorzystać z usług lekarzy wielu specjalności, jednocześnie nie płacąc już za pojedyncze wizyty lub dopłacając do nich część kwoty, jeżeli przekroczymy limit. Jest to bardzo dobre uzupełnienie tradycyjnego ubezpieczenia w państwowej służbie zdrowia, szczególnie w sytuacji, gdy np. potrzebujemy regularnie otrzymywać recepty na leki, a państwowa przychodnia wymaga każdorazowej wizyty u lekarza tylko po to, aby ten wypisał dokument. Centra takie, jak Skymed oferują szeroki zakres usług, dzięki czemu każdy znajdzie coś w sam raz na swoje potrzeby.

 

Pakiet medyczny jako bonus do pensji

Zwykle osoby, które pracują w średnich lub dużych firmach, mają zapewniony taki pakiet w ramach dodatku do pensji. Działa to dokładnie tak samo, jak prywatne indywidualne ubezpieczenie, jednak koszt ponosi pracodawca. W przypadku, gdy w naszym miejscu pracy nie ma takiego systemu, zawsze możemy spróbować zaproponować to szefowi - być może nie jest świadomy, że może w ten sposób dodatkowo motywować swoich pracowników.

 

Ubezpieczenie dla całej rodziny - czy jest tańsze?

Jeżeli chcemy ubezpieczyć się prywatnie, ale w większej grupie, jaką jest rodzina, wiele centrów prywatnej opieki zdrowotnej będzie miało dla nas specjalną ofertę. W takim wypadku zawsze warto pytać o pakiety dla rodziny, abyśmy mogli łatwo je porównać i wybrać ten najlepszy. Może się zdarzyć, że w ramach abonamentu rodzinnego otrzymamy np. jakąś zniżkę lub będziemy mogli skorzystać z usług dodatkowych. Szczególnie warto wykupić taki pakiet, gdy mamy dzieci, ponieważ w razie potrzeby będziemy w stanie szybko udzielić im należytej pomocy i opieki, bez konieczności czekania na lekarza w korytarzu pełnym innych chorych dzieci.

Komentarze