zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Czy warto leczyć się u psychiatry prywatnie? 14-02-2019

W Polsce opieka psychiatryczna jest na dość niskim poziomie i pacjenci narzekają przede wszystkim na bardzo długie kolejki do poradni specjalistycznych. Alternatywą może okazać się prywatna klinika psychiatryczna, która często ma siedzibę w większych miastach. W takich klinikach pracują doskonałej klasy specjaliści, którzy pomagają swoim pacjentom w szybkim dojściu do zdrowia.

 

Jak funkcjonuje prywatna klinika psychiatryczna?

Takie kliniki są zwykle bardzo nowoczesne i doskonale wyposażone, jak popularna placówka klinikiallenort.pl. Dzięki nowoczesnym sprzętom i urządzeniom, lekarze mają możliwość szybszego i bardziej trafnego stawiania diagnozy. Poza tym, zatrudniani są w nich specjaliści z naprawdę wielu różnych dziedzin. Przede wszystkim są to psychiatrzy kliniczni, ale nie brakuje też terapeutów specjalizujących się w różnych dziedzinach, czy psychologów. Są to osoby przyzwyczajone do pracy z osobami po wypadkach, ciężkich chorobach, traumach, czy też uzależnionymi.

 

Kto może leczyć się w prywatnych klinikach psychiatrycznych?

Każdy pacjent w takim miejscu odnajdzie z pewnością najlepsze dla siebie warunki. Niestety, NFZ nie pokrywa kosztów leczenia, ani pobytu, a każda prywatna klinika psychiatryczna jak https://klinikiallenort.pl/ generuje spore koszty. Na pobyt w takich miejscach decydują się więc raczej osoby majętne. Niekiedy okazuje się jednak, że wystarczą spotkania z terapeutą raz w tygodniu i taki koszt jest możliwy dla udźwignięcia w domowym budżecie. Trzeba pamiętać o tym, że  pomoc dostępna jest praktycznie od ręki i nie trzeba oczekiwać na wizytę miesiącami, jak w przypadku placówek państwowych. Poza tym, można dopasować termin spotkań do swojego kalendarza.

 

Szczególnie osoby zmagające się z poważnymi problemami, które nie czują się dobrze w publicznych placówkach, powinny zdecydować się na skorzystanie z usług kliniki. Bardzo często są to osoby walczące z uzależnieniem i nie potrafiące sobie z nim normalnie poradzić. Nie każdy uzależniony chce brać udział w tradycyjnych spotkaniach grupy anonimowych alkoholików, ponieważ odbywają się one w konwencji wiary katolickiej. Prywatna klinika psychiatryczna dostarcza wielu możliwości. W grę wchodzi również odbycie odwyku i długoterminowego leczenia na miejscu w placówce. Jest to rozwiązanie bardzo popularne, ponieważ przynosi pacjentom rewelacyjne rezultaty. Nad pacjentami czuwają najlepsi specjaliści w regionie, którzy mogą im poświęcić wiele czasu.

Komentarze