zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Czy warto kupować zamienniki końcówek do szczoteczek elektrycznych? 05-02-2020

Wiele osób zastanawia się nad tym jak dbać o końcówki do szczoteczki elektrycznej, kiedy je wymieniać, żeby pielęgnacja jamy ustnej była efektywna i bezpieczna. Rzeczywiście, zdrowie zębów oraz dziąseł mocno jest związane z regularną i porządną higieną. Szczoteczki elektryczne zapewniają lepsze docieranie w zakamarki pomiędzy zębami oraz szybszymi rotacyjnymi ruchami dokładniej oczyszczają powierzchnię szkliwa. Aby taka szczoteczka służyła nam jak najdłużej należy raz na jakiś czas zmienić jej końcówkę, najlepiej na oryginalną końcówkę do szczoteczki Oral B.

 

Wady i zalety używania innych końcówek

 

Zdecydowanie dobrym pomysłem jest stosowanie się do zaleceń producenta. Końcówki do szczoteczki Oral B to gwarancja pełnej kompatybilności z innowacyjnym modelem szczoteczki od tego producenta. Jest to pewność o skuteczności oraz zapewnia o spodziewanych efektach. Pomimo być może wyższej ceny, to warto zainwestować w zdrowie jamy ustnej, aby w przyszłości uniknąć kosztownej wizyty u dentysty. W przeciwieństwie do zamiennych główek innych producentów, końcówka do szczoteczki Oral B jest bardzo wytrzymała i stosunkowo długo skutecznie czyści powierzchnię zęba. O jej pozytywnym działaniu oraz natychmiastowych efektach dowiedziało się już tysiące klientów, którzy zostają właśnie z tych powodów wierni marce. Oryginalne elementy zawsze stanowią gwarancję większej wytrzymałości, a co za tym idzie także skuteczności. Różnica cenowa pomiędzy taką końcówką, a inną, niekompatybilną z całą szczoteczką będzie niewielka, a efekty zdecydowanie niemożliwe do porównania

 

Jak obsługiwać się z końcówkami do szczoteczek elektrycznych i które wybierać?

Sprawa jest dużo prostsza niż mogłoby się pozornie wydawać w temacie utrzymania odpowiedniej higieny w jamie ustnej. Końcówkę szczoteczki trzeba zmieniać średnio w takim samym czasie, jak w przypadku tradycyjnej szczoteczki do zębów, czyli co ok. 2 miesiące. Oczywiście jest to szacunkowy okres, który należy dostosować do własnych preferencji, możliwości oraz tempa eksploatacji szczotki. Jednak zdrowe zęby i dziąsła zaczynają się już na poziomie zbilansowanej diety. Połączenie dużej ilości świeżych warzyw i owoców, a równolegle zmniejszyć pitą mocną kawę oraz czarną herbatę, starając wybierać się bardziej lekkie, niebarwiące dla zębów, czyli herbaty ziołowe, zielone czy białe. Regularne mycie zębów dwa razy dziennie oraz idealnie nitkowanie lub szybkie szczotkowanie, zaraz po zjedzeniu każdego posiłku, to klucz do stworzenia dobrego nawyku dbania o jamę ustną. Takie pozornie drobne czynności mogą zaoszczędzić wielu wizyt u dentysty oraz oczywiście sporo pieniędzy.

Komentarze