zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Czy potrafisz rozpoznać objawy grypy? 23-05-2017

Grypa atakuje nagle

Już w ciągu kilku godzin możesz odczuwać pogorszoną kondycję organizmu. Zaczyna się od bólu stawów, mięśni, następnie przychodzą dreszcze, a wieczorem już leżysz w łóżku z wysoką gorączką. Są to podstawowe objawy, które mogą świadczyć o grypie. Gorączka dochodzi do ponad 39 stopni C, a dreszcze i uczucie zimna są bardzo gwałtowne. W przeciwieństwie do grypy, przeziębienie ma łagodniejszy przebieg, a objawy nie pojawiają się tak nagle. W obydwu przypadkach chorobę należy przeczekać w łóżku i przyjmować leki przepisane przez lekarza.

Jak rozpoznać grypę?

Oprócz wysokiej gorączki, dreszczy i bólu mięśni, podczas grypy odczuwamy suchy, męczący kaszel, który daje uczucie łaskotania w gardle i wywołuje pokasływanie. Charakterystyczne dla grypy jest bardzo duże osłabienie, które może trwać nawet do kilku tygodni po chorobie. Właśnie w tym okresie powinniśmy szczególnie o siebie zadbać, nie przemęczać się, zdrowo się odżywiać, ponieważ zaniedbanie może doprowadzić do groźnych powikłań.

fluuu6.jpg

Jakie dodatkowe objawy towarzyszą grypie?

Podczas trwania choroby, czyli przez około 5 dni, objawy zmieniają się: suchy kaszel przechodzi w wilgotny, wydzielina jest trudna w odksztuszaniu, pojawia się światłowstręt i ból oczodołów. Czasami możemy odczuwać ból gardła, ponieważ wirusy niszczą śluzówkę. Należy wówczas spożywać dużo płynów, szczególnie wody, przyjmować leki przeciwzapalne i przeciwgorączkowe, a także syrop rozrzedzający wydzielinę. Po kilku dniach objawy osłabiają się, jednak nie powinno się od razu wstawać z łóżka, tylko odczekać jeszcze kilka dni i nabrać sił.

Dowiedź się więcej o grypie i przeziębieniu z strony http://febrisan.pl/grypa-i-przeziebienie/

Komentarze