zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Cordyceps sinesis ? przegląd najciekawszych właściwości suplementu 20-05-2019

Co to jest cordyceps?

 

Cordyceps sinesis to wyjątkowy okaz w świecie grzybów, gdyż… pasożytuje na owadach. Dokładniej na gąsienicach, uśpionych pod ziemią, które stanowią pożywkę do ich rozwoju. Strzępki wrastające w martwą tkankę owada wyrastają ponad ziemię, przyjmując kształt charakterystycznej maczugi. Wciąż bada się i analizuje medyczne właściwości cordycepsu. Działanie korzystne dla zdrowia wykorzystują od niedawna producenci suplementów diety. Warto dodać, że grzyb cordyceps zbierany jest na wysokości ponad 3 tysięcy metrów nad poziomem morza, na Wyżynie Tybetańskiej i w Nepalu.

 

Profilaktyczne działanie cordycepsu – suplement o mocy leku?

 

Zawarta w maczużniku chińskim kordycepina ma bardzo silne działanie antyoksydacyjne i regulujące metabolizm cukrów oraz tłuszczy. Grzyb cordyceps jest zatem zalecany jako wsparcie terapii przeciwko cukrzycy i cholesterolu. Lista jego korzystnych działań na zdrowie człowieka jest naprawdę pokaźna i w przeciwieństwie do innych suplementów diety, które mają bardziej docelowe działanie, cordyceps sinesis ma udokumentowane, prozdrowotne działanie w bardzo wyjątkowych przypadkach, np. we wsparciu chemioterapii, w leczeniu AIDS, boreliozy, marskości wątroby, jak również aktywnie współdziała z cyklosporyną, pomagając przyjąć się przeszczepionym organom. WOW!

Źródło: Cordyceps Sklep Kenayag.com.pl

Korzystne właściwości cordycepsu dla sportowców

 

Grzyb cordyceps sinesis posiada w składzie adenozynę, która jest jednym z głównych składowych ATP – nośnika energii. Nic więc dziwnego, że z tej właściwości cordycepsu chętnie korzystają sportowcy, szczególnie ci, którzy uprawiają dyscypliny o charakterze aerobowym, np. biegacze, triatloniści, kolarze itp. Zaraz po odkryciu jak działa cordyceps, chińskie zawodniczki na narodowych igrzyskach w Pekinie pobiły trzy rekordy świata, miesiąc wcześniej zdobywając złote medale na igrzyskach w Stuttgarcie na dystansie 1 500, 3 000 i 10 000 m. Różnicą było stosowanie naturalnego suplementu diety w postaci suszonego grzybu cordycepsu.

 

Cordyceps – opinie o jego wpływie na libido

 

Wśród internautów nie brakuje pytań o potwierdzone działanie cordycepsu na libido i płodność u mężczyzn. Z naukowego punktu widzenia maczużnik chiński w postaci suplementu diety może być bardzo korzystny, gdyż usprawnia procesy oddychania komórkowego. Lepsze utlenienie, poprawia ukrwienie w męskich narządach płciowych, redukując między innymi problemy z erekcją i podnosząc libido. Suplement diety cordyceps sinesis może być zatem dobrym wsparciem walki z bezpłodnością u mężczyzn, bez wykorzystania środków wpływających na poziom hormonów.

Komentarze