zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Co warto wiedzieć przed wizytą u ortodonty? 15-12-2021

Wizyta u ortodonty to dla wielu osób stresujące wydarzenie – nie ma tutaj nawet znaczenia to, czy jesteśmy młodsi lub starsi. Dzieci nie chcą założyć aparatu na zęby, bo mają wątpliwości co do jego wyglądu - a dorośli z kolei wiedzą już, ile będzie ich to kosztowało i to głównie właśnie dlatego odkładają taką wizytę na później. W końcu jednak nadchodzi ten moment, gdy nie mamy już innego wyboru - jeżeli chcemy mieć zdrowe zęby to musimy iść do ortodonty. Możemy się więc przynajmniej przygotować do takiego spotkania najlepiej, jak umiemy.

 

Na pewno warto przede wszystkim ustalić sobie jakiś budżet, który jesteśmy w stanie wydać na leczenie u ortodonty – to istotne, bo nie chcemy przecież przypadkowo zgodzić się na coś, na co po prostu nas nie stać. Oczywiście, że leczenie zębów jest bardzo ważne - ale musimy być też w stanie zapłacić rachunki. Trudno będzie nam znaleźć konkretne informacje na temat cen aparatów, bo nie wiemy dokładnie, czego nam potrzeba – ale możemy przynajmniej się zorientować, jakie są to kwoty.
 

 

Co jeszcze jest ważne?

 

Pamiętaj, że na pierwszej wizycie tak naprawdę nie musisz jeszcze podejmować żadnych decyzji – ortodonta sprawdzi Twoje uzębienie, zada Ci kilka pytań i stworzy wstępny plan leczenia. Na każdym etapie możesz tak naprawdę zrezygnować - ale lepiej jest jednak dobrze sobie to wszystko przemyśleć właśnie po pierwszej wizycie, aby potem móc już przystąpić do zdecydowanych działań.

 

Na pewno istotne jest to, aby nasz ortodonta był profesjonalistą - umówmy się więc na spotkanie z kimś, kto ma faktycznie dobre opinie i doświadczenie w zawodzie. Będzie to jeszcze bardziej istotne wtedy, gdy na wizytę umawiamy nasze dziecko – ortodonta powinien mieć dobre podejście do młodych ludzi, bo można ich przecież bardzo łatwo zniechęcić do dalszych spotkań.
 

 

Leczenie na pewno trochę potrwa

 

Idąc na wizytę do ortodonty, przygotujmy się też na to, że jest to na pewno jedna z wielu wizyt - jeżeli oczywiście zamierzamy rozpocząć leczenie. Sam aparat ortodontyczny zakładany jest zwykle na okres 12 lub 24 miesięcy - a w międzyczasie musimy często przychodzić na wizyty kontrolne. Potem także nie jesteśmy już całkowicie wolni – aby nasze zęby nie zaczęły się ponownie rozchodzić i wykrzywiać, koniecznie może być noszenie aparatu retencyjnego. W dalszym ciągu będziemy więc musieli mieć po wewnętrznej stronie zębów cienki drucik – albo otrzymamy taki aparat w formie zdejmowanej, na noc. Na pewno jest to proces i trzeba się z tym pogodzić. Zabiegi ortodontyczne w Pruszkowie polecamy wykonywać w gabinecie stomatologicznym Annamed.

Komentarze