zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Co musisz wiedzieć o niciach liftingujących? 04-10-2018

Skąd pomysł na nici liftingujące?

Cała ich historia wzięła się przede wszystkim z rejonów Korei, gdzie zostały również wynalezione, a obecnie stosowane są na całym świecie. Ich zastosowanie jest bardzo wszechstronne, aczkolwiek dzisiaj zamierzamy skupić się wyłącznie na wykorzystaniu nici liftingujących w medycynie estetycznej.

Na samym wstępie warto opowiedzieć więcej na temat ich budowy, a więc zbudowane są z syntetycznych monofilamentowych włókien, czyli mówiąc naukowym językiem – polidioksanonu, a zwane są równie popularnie nićmi PDO. Ich złożona i jednolita wiązka doskonale współpracuj ze skórą, dzięki czemu nici po ich zaaplikowaniu całkowicie się rozpuszczają i zaczynają uaktywniać. Czas rozkładania się nici trwa bardzo długo, dzięki czemu efekt utrzymuje się nawet do 2 lat, natomiast pierwsze widoczne oznaki działania można zauważyć już po 2-3 tygodniach. Podczas samego zabiegu nie towarzyszy żaden ból, a jedynie lekkie ukłucia, która są absolutnie znośne.

Jak wygląda zabieg i czego można się spodziewać?

Samo wszczepianie nici liftingujących odbywa za pomocą specjalistycznego sprzętu, lecz najpierw aplikowany jest krem znieczulający. Dopiero po wcześniejszej konsultacji z lekarzem można przystąpić do wykonania zabiegu według odpowiednich zaleceń i dawki preparatu, dzięki czemu efekty będą lepiej widoczne i trwalsze. Decydując się na zabieg z użyciem nici PDO należy zarezerwować sobie nieco więcej czasu, czyli około godziny, co zależy między innymi od miejsca, w którym mają zostać zastosowane.

Nici liftingujące i rewitalizujące jak z samej nazwy wynika mają za zadanie odmłodzić skórę i przywrócić jej dawny blask. Właśnie dlatego najczęściej ten zabieg przeprowadzany jest na osobach starszych, które zauważyły u siebie pierwsze oznaki starość. Wówczas likwidowanie zmarszczek i przebarwień można uzyskać za pomocą nici. Co więcej, mogą one skutecznie nadać skórze jędrności i elastyczności, a tym samym dokonać liftingu owalu twarzy. Jednocześnie można mówić o poprawie wyglądu skóry i kształtów całego ciała, co powinno w 100% zadowolić każdego pacjenta z kompleksami.

Jednak przed zdecydowaniem się na taki zabieg, o czym również powinien wspomnieć lekarz na konsultacji, musisz pamiętać o kilku przeciwskazaniach do jego wykonania. Jeśli jesteś związany z którymkolwiek z poniższych stanów, powinieneś odpuścić sobie podobne zabiegi medycyny estetycznej dla własnego bezpieczeństwa i zdrowia.

 

 • Ciąża i okres karmienia piersią
 •  

 • Widoczne rany i wszelkiego rodzaju zmiany chorobowe skóry
 •  

 • Choroba nowotworowa
 •  

 • Problemy związane z krzepnięciem krwi
 •  

  Nici liftingowe i szkolenia

  Jak obiecaliśmy wcześniej znajdziesz tutaj również podpowiedź odnośnie kursów medycyny estetycznej, w tym także szkoleń z nici liftingujących. Istnieje wiele centrów szkoleniowych w całej Polsce, dzięki czemu możesz wybrać najlepsze z nich, by kolejno uczyć się tam i zdobywać wiedzę na temat samych nici PDO, ich stosowania, przeciwskazań i pozostałych zasad utrzymania higieny pracy. W czasie takich kursów najpierw zdobywana jest wiedza teoretyczna, która ma okazać się przydatna uczestnikom podczas późniejszej kariery w branży kosmetologicznej.

  Poza teorią przystępują również do ćwiczeń na modelach i modelkach, by nabrać także wprawy praktycznej. To wszystko pod czujnym okiem specjalistów w tej dziedzinie. Ważnym jest również, by umożliwi Ci pracę na najlepszej jakości sprzęcie i preparatach, które następnie będziesz mógł wykorzystać podczas realizacji własnych zabiegów nićmi liftingującymi. Nabranie doświadczenia jest bardzo istotne, dlatego zachęcamy do wyszukiwania i podejmowania się podobnych kursów medycyny estetycznej.

  Komentarze