zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Co dostaniemy w ramach abonamentu medycznego? 06-12-2018

Chociaż każdy Polak ma zapewniony dostęp do służby zdrowia, publiczne placówki pozostawiają wiele do życzenia. Największą wadą jest zbyt długi czas oczekiwania w kolejce do lekarzy. O ile do pediatry czy internisty można dostać się z dnia na dzień, tak na konsultację dermatologiczną, endokrynologiczną czy neurochirurgiczną trzeba czekać miesiącami. Skutek jest taki, że Polacy odwiedzają prywatne gabinety lekarskie, zostawiając tam mnóstwo pieniędzy. Nic więc dziwnego, że ponad 2 mln Polaków ma wykupioną dodatkową polisę w ramach abonamentu medycznego. Tak dużą popularność potwierdza wzmożone zainteresowanie ubezpieczeniem zdrowotnym na Rankomat.pl.

 

Abonament medyczny – co obejmuje?

 

Trudno jednoznacznie określić, co uwzględnia abonament medyczny. Każda firma ubezpieczeniowa przygotowała indywidualną ofertę – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb konkretnej osoby.

Jak wynika z danych zamieszczonych w porównywarce ubezpieczeń na życie Rankomat, abonament medyczny najczęściej daje dostęp do:

 
  • lekarzy pierwszego kontaktu, tj. pediatrów, internistów
  • lekarzy różnych specjalizacji, np. dermatologów, kardiologów, neurologów, endokrynologów, ginekologów, urologów
  • badań diagnostycznych – zarówno podstawowych, jak i specjalistycznych
  • wizyt domowych.

 

 

Warto przy tym podkreślić, że firmy oferują różnorodne pakiety, które różnią się zakresem świadczonych usług. W zależności od ceny, warianty mogą obejmować nielimitowany dostęp do konkretnych lekarzy specjalistów, określoną liczbę badań do wykonania itp.

 

Pakiet usług medycznych – ile to kosztuje?

 

Nie da się wskazać jednej konkretnej ceny, ponieważ wysokość miesięcznego abonamentu zależy od konkretnej firmy oraz zakresu świadczeń.

 

Przykład 1. Jeden z pakietów w Signal Iduna (od 62 zł miesięcznie) obejmuje m.in. wizytę u internisty, ginekologa, podstawowe badania.

 

Przykład 2. Za pakiet kosztujący ok. 80 zł w Medicover pacjent otrzyma m.in. bezpłatny dostęp do internisty, dermatologa, ginekologa, okulisty.

 

Przykład 3. LUX MED proponuje najtańszy pakiet w kwocie ok. 43 zł miesięcznie, w ramach którego można liczyć na podstawowe świadczenia – z dopłatą za każdą wizytę. Za droższe i bogatsze pakiety trzeba zapłacić od 125 zł do nawet 360 zł miesięcznie.

 

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to dobre rozwiązanie dla osób, które bardzo często umawiają się na konsultacje w prywatnych gabinetach lekarskich. Pozwoli to sporo zaoszczędzić – nawet, jeśli miesięczna składka przekroczy 300 zł.

Komentarze