zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Bezpieczne wybielanie zębów ? poznaj tajemnice pięknego uśmiechu 24-05-2019

Bezpieczne i skuteczne wybielanie zębów

Zęby mogą stracić naturalną biel wskutek działania wielu czynników. Najczęstszą przyczyną przebarwień są produkty spożywcze o właściwościach zabarwiających szkliwo – należy do nich kawa, czarna herbata oraz czerwone wino. Zęby żółkną również pod wpływem nikotyny – palenie papierosów szybko przyczynia się do pociemnienia szkliwa. Na rynku znaleźć można mnóstwo preparatów, które przywracają zębom naturalny kolor, a wiele osób stosuje również domowe sposoby wybielania – płukanie zębów olejem kokosowym, szczotkowanie węglem aktywnym czy sodą oczyszczoną. O ile olej kokosowy jest bezpieczny dla zębów i dziąseł, tak węgiel czy soda mogą przyczynić się do uszkodzenia szkliwa. Ważne, żeby wybielanie było nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne i nie naraziło jamy ustnej na podrażnienia. Jakie sposoby działają najlepiej? Lepiej wybrać wybielającą pastę, czy sięgnąć po paski?

 

Uzyskaj naturalną biel zębów – środek i pasta Prevdent przy wybielaniu lampą

 

Wybielanie zębów może mieć niekorzystny wpływ na ich kondycję. Pacjenci po standardowym wybielaniu niejednokrotnie uskarżają się na dokuczliwą nadwrażliwość zębów, która spowodowana jest ich osłabieniem po zabiegu. Jedną z najskuteczniejszych metod stosowanych przy wybielaniu lampą jest stosowanie pasty i środka Prevdent. Ich opatentowana formuła zawierająca połączenie nano-hydroksyapatytu i ksylitolu zapewnia spektakularne rezultaty.

W pierwszym etapie przygotowujemy zęby do zabiegu za pomocą pasty Prevdent, stosując ją przez dwa tygodnie przed wybielaniem. Substancje aktywne zawarte w paście jednocześnie wspomagają odbudowę uszkodzonego szkliwa i nie wywołują podrażnień. Środek Prevdent stosowany w gabinecie stomatologicznym podczas zabiegu wybielania zębów lampą, oprócz substancji wybielających, podobnie jak pasta, zawiera substancje wzmacniające i odbudowujące szkliwo. To połączenie gwarantuje bezpieczne przywrócenie naturalnej bieli zębów. Dla wzmocnienia zębów i szkliwa pastę Prevdent stosuje się również po zabiegu. Zawarte w paście składniki przyczyniają się do wypełnienia ubytków oraz kanalików zębinowych, co pozwala wyeliminować nadwrażliwość zębów. Preparat nie zawiera fluoru, jest zatem bezpieczny również dla osób, które z różnych powodów nie mogą go stosować.

 

Jak dokładnie działa pasta Prevdent? Środek oddziałuje na bakterie Stroptococcus mutans, czyli drobnoustroje odpowiedzialne za powstawanie próchnicy. Stosowanie pasty Prevdent przed i po wybielaniu lampą sprawia, że uśmiech staje się jasny, a powierzchnia zębów jest zdecydowanie gładsza. Skuteczność preparatu potwierdzają badania naukowe, a także artykuły branżowe, np. opublikowany przez wydawnictwo Quintessence International – General Dentistry. Szczegółowe informacje o paście znaleźć można na stronie https://www.niebodent.pl/.

 

A może paski wybielające?

 

Na rynku dostępne są rozmaite preparaty wybielające zęby. Dużą popularnością cieszą się między innymi paski wybielające. Produkty te szybko przynoszą spodziewane rezultaty, jednak nie każdy może je stosować. Pacjenci skarżący się na nadwrażliwość zębów i dziąseł powinni wybierać inne, bardziej naturalne metody wybielania. Co więcej, badania potwierdzają, że paski wybielające mogą wywoływać silną nadwrażliwość zębów nawet u osób, które nigdy nie odczuwały takich dolegliwości. W takiej sytuacji bezpieczniejszym sposobem będzie zastosowanie wybielającej lampy w gabinecie dentystycznym, której działanie wspomoże naturalna skład środków Prevdent.

 

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat bezpiecznego wybielania zębów, koniecznie wejdź na stronę niebodent.pl

Komentarze

dodał: ~Gość | 2020-01-16 19:59:20

Coraz więcej osób decyduje się na wybielanie zębów i nie ma się co specjalnie dziwić. Czasem wystarczy specjalna pasta, by poprawić wygląd i rozjaśnić zęby o kilka tonów. Polecam zajrzeć do cennych wskazówek w artykule https://www.exitdoor.pl/zdrowie-i-uroda/pasty-wybielajace-zebow-warto-stosowac/ Mam nadzieję, że komuś pomoże się zdecydować. Czasem nie warto przepłacać i decydować się na zabiegi w gabinecie.