zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Alergia na roztocza - jak rozpoznać jej objawy? 21-03-2016

Alergie to coraz poważniejszy problem, który dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych. Często, zanim uświadomimy sobie przyczynę problemu, przez wiele lat staramy się łagodzić trapiące nas dolegliwości. Nie da się ukryć, że nie przynosi to oczekiwanych skutków. Wśród wielu rodzajów alergii, jedną z bardzo częstych i uciążliwych jest alergia na roztocze.
 
 
Czy to alergia? Poznaj objawy.
Roztocza kurzu domowego to silny alergen, który jest bardzo trudny do wyeliminowania z naszych mieszkań. Jak poznać, że mamy z nim problem? Objawy alergii w początkowej jej fazie to wspomniany we wstępie wodnisty katar, łzawienie oczu, częste kichanie czy świszczący oddech. Więcej informacji na ten temat możemy znaleźć na stronie: http://zilola.pl/zrodlo-alergenow/. Poza tym warto zaobserwować, kiedy pojawiają się te dolegliwości. W przypadku alergii na roztocza objawy nasilają się bowiem rano. Jeśli alergia ma charakter przewlekły, do wyżej wspomnianych dolegliwości dołączają często: zmęczenie, senność, częste bóle głowy oraz zaburzenia koncentracji. Jeśli obserwujemy u siebie takie objawy, to znak, że warto zacząć działać.
 
 
Pokonać alergię
Jak już wspominaliśmy, pozbycie się roztoczy z naszego otoczenia nie jest zadaniem łatwym. Częste sprzątanie, wietrzenie pomieszczeń czy używanie pościeli antyalergicznej może przynieść dobre efekty, jednakże nie zawsze okazuje się wystarczające. W takich sytuacjach warto sięgnąć po odpowiednie leki, które sprawią, że poczujemy się lepiej i zapomnimy o trapiących nas dolegliwościach. Jednym z preparatów, który warto stosować w przypadku tej alergii jest Zilola. To skuteczny lek na alergię bez recepty, który szybko i skutecznie pomaga zwalczyć objawy. Jego przyjmowanie jest bardzo wygodne, wystarczy bowiem jedna tabletka na dobę. Co więcej, lek ten nie powoduje tachyfilaksji, czyli szybkiego zmniejszania skuteczności poprzez „przyzwyczajenie się” organizmu. Może on więc skutecznie pomagać nam przez długi czas.
 
 
Wprowadzenie zmian w mieszkaniu w połączeniu z przyjmowaniem dobrego leku powinno skutecznie pomóc nam w leczeniu alergii. Dzięki temu uda nam się zapomnieć o przykrych, porannych dolegliwościach, które skutecznie wykluczają często z normalnej aktywności.

Komentarze