zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Afrykańskie mango najlepsze na odchudzanie 07-03-2018

Mango jest produktem idealnym do spożywania w każdej postaci - świeżej, grillowanej, gotowanej, a nawet suszonej. Aromatyczny, soczysty i mięsisty owoc jest jednym z najsmaczniejszych na świecie, jednak na tym nie kończą się jego zalety. Dzikie mango z Afryki jest bowiem polecane jako środek na odchudzanie.

 

African mango - pochodzenie i badania nad właściwościami

 

Afrykańskie mango rośnie w lasach tropikalnych na Czarnym Lądzie. Drzewo, którego owocem jest african mango, jest wiecznie zielone i osiąga wysokość 40 metrów. Roślina nie występuje w innych rejonach świata. Mieszkańcy Afryki od stuleci wykorzystują mango dzikie do zagęszczania zup i zwiększania ich wartości odżywczej. Ponadto jada się je na surowo lub grillowane, a także przygotowuje się na jego bazie galaretki i dżemy. W różnych rejonach Afryki mango dzikie zwie się również diką bądź ogbono.

 

Afrykańskie mango przez lata było badane przez naukowców z całego świata. W 2005 roku w Kamerunie na grupie 40 osób przeprowadzono eksperyment, który badał wpływ owocu na odchudzanie. 28 osób otrzymywało 3 razy dziennie 1,05 g african mango, a pozostali uczestnicy - placebo. Badani otrzymujący prawdziwy suplement stracili na wadze ponad 5 procent początkowej masy ciała, natomiast pozostali uczestnicy - niewiele ponad 1 procent. Po opublikowaniu wyników badań kameruńskich naukowców suplementy na bazie owocu trafiły do sprzedaży na całym świecie. Preparaty odchudzające przygotowuje się na bazie zmielonych pestek dzikiego mango, czyli tak zwanych orzechów mango.

 

Wartości odżywcze afrykańskiego mango

 

Spożywanie afrykańskiego mango dostarcza organizmowi ogromnych ilości witamin i minerałów. Owoc zawiera witaminy A i E, mające pozytywny wpływ na cerę, włosy i paznokcie, witaminę C, zwiększającą odporność i uszczelniającą naczynia krwionośne, oraz witaminę K, która chroni przed krwotokami i problemami z funkcjonowaniem układu sercowo-naczyniowego. Ponadto african mango jest źródłem witamin z grupy B, które odpowiadają między innymi za dobre samopoczucie i chronią przed depresją.

 

Mango z Afryki dostarcza potasu, miedzi, kwasów omega-3 i kwasów tłuszczowych wielonienasyconych. Dzięki tym składnikom serce i mózg pracują sprawniej, a poziom cholesterolu we krwi jest prawidłowy. Istotnymi składnikami odżywczymi mango są również polifenole, które ułatwiają spalanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej i stymulują układ nerwowy, by zwiększyć podatność komórek na działanie leptyny i insuliny.

 

Wpływ african mango na organizm człowieka

 

Afrykańskie mango wykazuje wszechstronny wpływ na organizm człowieka. Spożywanie mango dzikiego lub suplementów na jego bazie obniża poziom złego cholesterolu, reguluje poziom glukozy we krwi i przyśpiesza metabolizm. Właściwości te sprawiają, że owoc chroni przed cukrzycą typu II, miażdżycą oraz otyłością (w szczególności brzuszną). Obecnie trwają badania nad wpływem mango na leczenie cukrzycy. Wyniki są na tyle obiecujące, że prawdopodobne jest zastosowanie afrykańskiego owocu do produkcji leków na cukrzycę.

 

African mango jest polecane jako środek na odchudzanie. Owoc zawiera dużą ilość błonnika, który reguluje pracę układu pokarmowego, przyśpiesza metabolizm oraz zapobiega zaparciom. Ponadto zawiera przeciwutleniacz Irvingia Gabonensis, którego działanie polega na wspomaganiu redukcji nagromadzonej tkanki tłuszczowej oraz na zapobieganiu tworzenia nowych komórek tłuszczowych. Co więcej, przeciwutleniacz chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, dzięki czemu skóra dłużej zachowuje jędrność, a ciało wydaje się młodsze.

 

W przypadku stosowania suplementu z afrykańskim mango na odchudzenie, utrata kilogramów jest bezpieczna i wynosi około 1 kg na tydzień. Podczas kuracji odczuwa się sytość, gdyż owoc chroni przed napadami głodu i wahaniami cukru we krwi.

 

Suplementy odchudzające african mango

 

Najpopularniejsze na rynku są suplementy diety z afrykańskim mango w postaci tabletek i kapsułek. African Mango lub African Mango 900 zażywa się w ilości 1-2 dziennie w czasie jedzenia. Kuracja trwa średnio przez 3 miesiące. Jeżeli prócz przyjmowania suplementów zastosuje się dietę niskokaloryczną oraz treningi, utrata kilogramów będzie szybsza, a ryzyko efektu jo-jo zostanie zminimalizowane. Podobne efekty daje stosowanie African Mango Vital Progres. W składzie wszystkich preparatów występuje wyłącznie jeden składnik - ekstrakt z dzikiego mango, co sprawia, że stosowanie suplementów jest bezpieczne dla zdrowia.

 

African mango a skutki uboczne

 

Aby uniknąć pojawienia się skutków ubocznych w czasie stosowania african mango, powinno się sięgać wyłącznie po sprawdzone środki z legalnych źródeł. Jest to gwarancja, że skład preparatu jest dokładnie sprawdzony i odpowiada składowi opisanemu na etykiecie opakowania ze środkiem odchudzającym.

 

Ze względu na prosty i naturalny skład suplementów z afrykańskim mango nie zaobserwowano ich negatywnego wpływu na zdrowie. Sporadycznie suplementy wywołują problemy trawienne wynikające z nietolerancji african mango przez daną osobę.

Komentarze