zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

ASTRUM Specjalistyczny Ośrodek Medyczny we Wrocławiu 01-01-1970

 

Na mapie medycznego Wrocławia pojawiają się nowe, wysoce wyspecjalizowane placówki. Od miesiąca działa w dawnym szpitalu O.Bonifratrów przy ul.Traugutta 57/59 ASTRUM – Specjalistyczny Ośrodek Medyczny.  Przychodnia oferuje szereg usług medycznych szczególnie w zakresie nowoczesnej diagnostyki w tym laboratoryjnej, konsultacji specjalistów i opieki pediatrycznej oraz wyjazdowej pomocy internistycznej. Wyjątkową w Centrum jest Poradnia Leczenia Ran, która posiada jedną z nielicznych w Polsce komorę hiperbaryczną.

ASTRUM specjalizuje się w terapii hiperbarycznej, ale oprócz tego świadczy całe

spektrum usług. Posiada pracownię rentgenowską, laboratorium, USG, gabinet zabiegowy.

Wykwalifikowany personel pediatryczny specjalizuje się w pobieraniu materiału do badań od dzieci i niemowląt.

Przychodnia specjalizuje sie w terapii hiperbarycznej i leczeniu trudno gojących się ran.

Jest to leczenie polegające na dostarczeniu do organizmu bardzo dużej ilości tlenu w warunkach

zwiększonego ciśnienia. Leczenie odbywa się w komorze hiperbarycznej, w której ciśnienie jest 2,5

razy większe niż atmosferyczne. Efekty działania tlenu dodatkowego są różne,

w pewnych  medycznych stanach może on ratować życie w innych stymulować gojenie i naprawę tkanek. Zachęcamy do skorzystania z usług poradni leczenia ran. W leczeniu ran przewlekłych,

takich jak owrzodzenia, stopa  cukrzycowa stosujemy nowoczesne metody (hiperbarię),

co w znaczący sposób  przyśpiesza ich gojenie i poprawia komfort życia pacjenta.

Do komory hiperbarycznej nie może wejść każdy kto chce. Pacjentów kieruje lekarz po wykluczeniu przeciwwskazań (np. problemów z układem oddechowym), bo nadmiar tlenu we krwi powoduje czasem efekty niepożądane, a nawet zagrażające życiu. 

Na ważne pytanie: czy istnieją jakieś przeciwwskazania do leczenia w komorze hiperbarycznej? Specjaliści twierdzą, że jest  ich niewiele -  nieodbarczona odma opłucnowa, leczenie przy użyciu Adriamycyny, Disulfiramu, Cis-platyny,  Sulfamylonu.Niektóre schorzenia mogą być przeciwwskazaniem względnym: zakażenia górnych dróg oddechowych,ciąża, padaczka,  rozedma płuc,  stany gorączkowe,  przebyte operacje ucha i klatki piersiowej,  rozsiana choroba nowotworowa.

ASTRUM wykonuje pełno profilowe badania łącznie z radiologią pediatryczną - badania oparte są na klasycznej technice rentgenowskiej.

Posiada w ofercie pełen zakres badań diagnostycznych z różnych działów medycyny laboratoryjnej. Pracownia jest wyposażona w aparaturę najnowszej generacji i zatrudnia wysoko wykwalifikowany personel specjalizujący się w pobieraniu materiału do badań od noworodków, dzieci i dorosłych.

Centrum oferuje również profesjonalną diagnostykę ultrasonograficzną. Wykonuje badania narządów jamy brzusznej, tarczycy, piersi, jąder i gruczołu krokowego.

Przychodnia świadczy pełen zakres usług pielęgniarskich: iniekcje, podłączanie kroplówek, pobieranie krwi, zmiana opatrunków itp.

W ramach opieki pediatrycznej oferuje kompleksowe porady pielęgnacji noworodka i niemowlęcia, wskazówki dla matek po porodzie.  Pobieranie materiału do badań u małych dzieci dokonywane jest przez specjalnie  wyszkolony personel pediatryczny.

Wszyscy pracownicy posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. W gabinecie zabiegowym wykonywane są zastrzyki domięśniowe, podskórne, śródskórne i dożylne, pomiary ciśnienia tętniczego, opatrunki, szczepienia. Pobierany jest materiał do analizy laboratoryjnej.

Centrum posiada dobrze zorganizowaną pomoc wyjazdową na terenie Wrocławia i okolic.

Zapewnia szybki dojazd lekarzy internistów, wizyty na umówiony przez pacjenta termin.

Nagłe pogorszenie stanu zdrowia nie musi wiązać się z kłopotliwym wyjściem do przychodni.

Podczas wizyty domowej lekarz wyposażony jest w podstawowy sprzęt znajdujący się w gabinecie internistycznym i posiada wszystkie potrzebne pacjentom dokumenty i zaświadczenia.

Oferta Astrum obejmuje również badania z zakresu medycyny pracy. W Centrum można

wykonać: - badania wstępne, okresowe, kontrolne, badania wysokościowe, sanitarno-epidemiologiczne z wpisem do książeczki zdrowia, badania kierowców ( badania do prawa jazdy).

Komentarze