zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

3,5 mld zł na zakupy !07-09-2011

W sumie szpitale przeznaczyły 3,5 miliarda złotych na zakup najnowocześniejszych technologii, które nie mogą służyć pacjentom, bo NFZ nie ma pieniędzy na ich zakontraktowanie.

Samorządy, czyli właściciele szpitali, nie uzgadniają między sobą, gdzie jaka aparatura jest potrzebna i ma szanse na umowę z NFZ. Nikt nie kontroluje tego, jak wydawane są pieniądze i co dalej dzieje się ze sprzętem.
W każdym szpitalu, gdzie marnuje się unijny sprzęt, słyszeliśmy to samo. – NFZ rozstrzygnął wcześniej konkurs i przydzielił pieniądze innym ośrodkom. O tym, że szpitale zainwestowały grube miliony w specjalistyczny sprzęt, często nawet nie wiedział. Szpitale i samorządy nie informowały funduszu, bo jak twierdzą, nie mają takiego obowiązku. To prawda, ale jak twierdzi Dorota Suchy, wicedyrektor śląskiego oddziału NFZ, jeżeli kupują sprzęt, to powinny wcześniej ustalić, czy NFZ podpisze z nimi umowy.
Zdaniem ekspertów część unijnych środków zostanie zmarnowana. Wszystko dlatego, że rozwój infrastruktury w polskiej ochronie zdrowia odbywa się w sposób niekontrolowany.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Artykuł z dnia: 2011-06-28, ostatnia aktualizacja: 2011-06-28 08:56

Komentarze

dodał: ~Arek | 2012-01-09 07:57:48

najlepszym wyjściem z sytuacji była by likwidacja NFZ oddanie ludziom składek na leczenie za ostatnie 10lat a wtedy pełnopłatne leczenie byłoby jak pójście do kosmetyczki , najnowsze światowe leki w aptece , brak limitu świadczeń i widok twarzy lekarza z... co chce,po co tu...na witam pana w czym mogę pomóc... ale to tylko wspaniały sen... na razie to NFZ i wytłumaczenie nie ma pieniędzy tylko gdzie one są a może my płacimy składki zdrowotne na inne...czyjeś prywatne konta .............

dodał: ~Gość | 2011-07-11 16:46:58

I oby tak dalej. I kto tu jest chory - tzw. służba zdrowia to nieszczęście. A jak kończą studia to składają piękną przysięgę m.inn. te słowa: przyrzekam ... chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, i ... służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu itd. Czy są dziś tacy lekarze? Olga

dodał: Marek | 2011-07-11 11:19:57

No pięknie, tylko tak dalej. Skierowanie do specjalisty mam na 2012 rok /neurochirurg/. Pozdrawiam zdrowych Marek

Dodaj komentarz:

Pozostało 1000 znaków