zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka:

Lista artykułów

Człowiek w transie (fragmenty)

Niewielkiego wzrostu, drobny, sympatię wzbudza od razu. Wprowadzony w głęboki trans hipnotyczny potrafi powiedzieć, co człowiekowi dolega, co go boli i oddziaływując na odpowiednie czakramy poprawić stan zdrowia.

czytaj całość

UMYSł I AFIRMACJE

Żyjemy w czasach, gdy praca nad sobą, rozwój duchowy, otwartość na zmiany stają się niezbędne. Dlatego tak ważny jest dostęp do różnych technik poprawiających nasze życie. Aby zrozumieć, jak te techniki działają, co mogą poprawić, zmienić należy bliżej przyjrzeć się naszemu umysłowi.

czytaj całość

Psychoneuroimmunologia czyli dlaczego stres może spowodować poważną chorobę?

Nasze myśli i uczucia mają wpływ na naszą odpowiedź immunologiczną, jak też na nasze reakcje nerwowe i hormonalne.

czytaj całość

Nauka, koncentracja i pamięć

„Okres wiosenny jest rzeczywiście dla młodzieży klas maturalnych pełen stresów: przedmaturalnych i egzaminacyjnych. Widać to również po wizytach młodzieży w moim Gabinecie Hipnoterapii, szukającej sposobów na wyciszenie i na wyzwolenie swoich zdolności możliwości pamięciowych oraz wzmocnieniu koncentracji. w szkole średniej już od pierwszej klasy młodzież jest bombardowana informacjami o maturze jako wielkim straszaku,. praktycznie ten stres jest rozłożony na trzy lata nauki. Ale jak zwykle wszystko zostawiamy na później, a więc i teraz pięć minut przed dwunastą, czyli na kwiecień, miesiąc przed maturą.

czytaj całość

HIPNOZA W EDUKACJI

Po ostatnim wywiadzie – artykule z dr Andrzejem Kaczorowskim, psychologiem – hipnologiem do naszego Centrum wpłynęło wiele pytań na temat wychowania młodzieży i dzieci. Często powtarzało się jedno: „Jak zauważyć problem wychowawczy?”
Aby nie zostawiać Państwa bez odpowiedzi publikujemy następny artykuł, będący wypowiedzią specjalisty z dziedziny terapii w hipnozie dr Andrzejem Kaczorowskim, znanym w Polsce hipnoterapeutą.

czytaj całość

MYŚLI I CZYNY SAMOBÓJCZE - Dlaczego dzieci odbierają sobie życie?

To pytanie zadajemy sobie coraz częściej. Myśli samobójcze dzieci i młodzieży szkolnej, kłopoty, z nieradzeniem sobie w życiu staja się narastającym problemem w szkołach. Jest to powszechnym przedmiotem terapeutów, psychiatrów, psychologów i hipnoterapeutów.

czytaj całość

KATASTROFICZNE PRZEPOWIEDNIE

Ostatnio, coraz częściej słyszymy o katastrofach i końcu świata, który ma niedługo nastąpić. W literaturze, prasie i telewizji jest coraz więcej informacji na ten temat. Problem polega na tym, że takie informacje mogą wywołać u wielu ludzi negatywne skutki. Katastroficzne przepowiednie wyzwalają ogromne pokłady lęku, i nie mają nic wspólnego z optymizmem.

czytaj całość

STRES W SZKOLE

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że szkoła jest miejscem stresującym. Zawsze jest się poddawanym ocenie i porównaniu z innymi uczniami.(...)

czytaj całość
Poprzednie1Następne