zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka:

Lista artykułów

Problemy uzależnień - dr Tadeusz Niedźwiadek

Nałogami nazywamy przymusowe zachowania, które wynikają z fizycznego lub psychicznego uzależnienia. Można być uzależnionym od jakiejś substancji, np. leku, nikotyny lub czynności np. hazardu albo zaspokajaniu głodu. Hipnoterapia często pozwala przerwać takie nawyki. (...)

czytaj całość

NARKOMANIA - dr Andrzej Kaczorowski

Narkomania – to podobnie jak w przypadku uzależnienia od alkoholu, choroba duszy i emocji. Niektórzy twierdzą, że to choroba braku zaspokojenia podstawowych potrzeb człowieka miłości, akceptacji, poczucia bezpieczeństwa. (...)

czytaj całość

PAPIEROSY Wpływ papierosów na organizm.

Jedną z najbardziej popularnych używek jest tytoń. Z zewnątrz niewinna  używka, ale w swoim wnętrzu zawiera 4000 substancji chemicznych, z których  większość to związki toksyczne, a ok. 60 to związki rakotwórcze.

czytaj całość

NIKOTYNA

Nikotyna – która jest bardzo silną trucizną. Wystarczy powiedzieć, iż kropla czystej nikotyny jest dawką śmiertelną. Nikotyna zawarta w dymie papierosów ma zdolność odkładania sięSzkodliwe działanie nikotyny. - dr Andrzej Kaczorowski

czytaj całość

ALKOHOLIZM

Alkoholizm to uzależnienie od alkoholu. Jest to choroba, która zaczyna i rozwija się podstępnie, bez świadomości zainteresowanej osoby. Polega ona na niekontrolowanym spożywaniu napojów alkoholowych i może doprowadzić do przedwczesnej śmierci.

czytaj całość

UZALEŻNIENIA

Bardzo częstym problemem, z jakim spotyka się hipnoterapeuta są różnego rodzaju uzależnienia - nałogi. Nałogami nazywamy przymusowe zachowania, które wynikają z fizycznego lub psychicznego uzależnienia. Można być uzależnionym od jakiejś substancji, np. leku, nikotyny lub czynności np. hazardu albo zaspokajaniu głodu. Hipnoterapia często pozwala przerwać takie nawyki.

czytaj całość

HIPNOZA W ZWALCZANIU STRESU, DEPRESJI, UZALEŻNIEŃ I ZABURZEŃ ODŻYWIANIA

Organizm ludzki w różny sposób reaguje na sytuacje stresowe. Przygnębienie, lęk i napięcia emocjonalne towarzyszą różnorodnym, trudnym sytuacjom, których pomyślne rozwiązanie wymaga m.in. mobilizacje sił ustroju (podświadomości) i umiejętności pokonywania trudności.

czytaj całość
Poprzednie1Następne