zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka:

Lista artykułów

Leczenie homeopatyczne

Leki homeopatyczne występują w wielu postaciach jako granulki jednoskładnikowe

i wieloskładnikowe. Następna postać to krople na nalewce alkoholowej. Leki złożone może stosować lekarz, który nie jest ściśle kształcony homeopatycznie ponieważ łączenie leków w preparacie jest dostosowane do jednostki chorobowej.

czytaj całość

Homeopatia a irydologia

W medycynie komplementarnej bardzo istotne łączenie różnych naturalnych metod diagnostycznych i leczniczych. Stosując terapię indywidualną,uwzględniamy specyficzny sposób reakcji chorego organizmu , który zakłada ,że każdy człowiek jest inny. Bo każdy człowiek   odznacza się odmienną, niepowtarzalną psychiką, odmiennymi, reakcjami fizycznymi,innymi sposobami myślenia oraz odczuwania zjawisk powstających w jego otoczeniu.

czytaj całość

Homeopatia jako medycyna holistyczna

W dzisiejszych czasach medycyna klasyczna opiera się na solidnych podstawach naukowych. Homeopatia także nie pozostaje w tyle: naukowcy mnożą badania kliniczne, nieustannie przeprowadzają doświadczenia i formułują nowatorskie hipotezy, aby wytłumaczyć mechanizm działania i udowodnić skuteczność środków homeopatycznych. Na łamach naszego czasopisma już wiele razy pisaliśmy na temat leczenia homeopatycznego.

czytaj całość

Nadwaga to duży problem !

Z mojego doświadczenia wynika, że w leczeniu chorób związanych z wagą i masą ciała najlepsze efekty przynosi działanie wielokierunkowe. Jeśli równocześnie zadbamy o ciało i psychikę to powrót do zdrowia, czyli przywrócenie optymalnych dla danego ciała wartości będzie najtrwalsze. Dlatego połączenie homeopatii, hipnozy, masażu i odpowiedniej diety daje w przypadku odchudzania najlepsze rezultaty.

czytaj całość

Homeopatia.

Homeopatia to dziedzina medycyny, w której podobne leczy się podobnym. Jest to terapia, która zajmuje się wszystkimi chorobami.

czytaj całość
Poprzednie1Następne