zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka:

Lista artykułów

Terapia zaburzen odzywiania i nadwagi

Według nowoczesnych badań medycznych, otyłość i nadwagę można już precyzyjnie określić. W przypadku nadwagi to "upośledzenie zdrowia polegające na umiarkowanie podwyższonej masie ciała w stosunku do wzrostu". Otyłość zaś uważana jest za "chorobę przewlekłą z istotnym wzrostem masy ciała, dziedziczącą się w sposób wielogenowy, ujawniającą się pod wpływem nadmiernie wysokoenergetycznego odżywiania i braku ruchu". Problem z nadwagą ma co trzeci Polak. A więc, jak widać, otyłość sama w sobie uważana jest za poważną chorobę.

czytaj całość

KARMA - PRAWO PRZYCZYNY I SKUTKU

„Miłość nie jest wcale ogniem,
Jak zwykło się mawiać…
Miłość to powietrze…
Bez niej człowiek się dusi,
A z nią oddycha lekko.
… to wszystko”.

(Wasilij Rozanow)

   

 Czy można zmienić swoją karmę? Coraz częściej zadajemy sobie to pytanie i poszukujemy odpowiedzi w seansach reinkarnacyjnych czyli powrotach do poprzednich wcieleń. Słowo "Reinkarnacja" dla każdej filozofii ma inne znaczenie. Dla jednych jest to teoria, dla innych system przekonań i sposób na życie. Koncepcja Karmy i Reinkarnacji znakomicie wyjaśnia losy i cele życiowe osób poddających się seansom hipnotycznym. Z pytaniem dotyczącym karmy i reinkarnacji zwróciliśmy się do znanego psychologa i hipnoterapeuty dr Andrzeja Kaczorowskiego.

 

czytaj całość

POSZUKIWANIE PRZESZŁOŚCI W TERAPII

Ostatnio coraz więcej ludzi w Polsce i nie tylko w młodym wieku  na  progu  życia  nie  radzi  sobie ze swoimi emocjami,  załamuje  przy  drobnych  niepowodzeniach  i  zatraca się w swoim życiu,  nie  widząc  drogi  wyjścia. Nieumiejętność  radzenia  sobie z  emocjami, stres i nerwy, powodują, że te osoby wpadają w nałogi, depresję, bezsenność itp.

Cóż  zatem  mają  powiedzieć  osoby  starsze, których  dzieciństwo miało  wysoki  wskaźnik  sytuacji stresujących  i traumatycznych wręcz, które mają większy bagaż życiowy, a szczególnie te, które przeżyły wojnę i byli świadkami śmierci swoich bliskich, głodu, gwałtu, mordów i tragicznych wydarzeń wojennych.  Jak to się dzieje, że  wspomnienia tych  przeżyć  pozostawiając  w umyśle  trwały  ślad mają wpływ na zdrowie i  dalsze życie? -   z tym pytaniem zwróciliśmy się do psychologa dr Andrzeja Kaczorowskiego.

czytaj całość

ZJAWISKO UFO w terapii!

Coraz częściej otrzymujemy zapytania na temat zjawiska UFO, czy są to wyobrażenia, przypadłości psychiczne, iluzja czy fakt. Z tym pytaniem zwróciliśmy się do dr Andrzeja Kaczorowskiego psychologa – terapeuty, przesłuchującego hipnozą „świadków UFO” oraz wykonującego seanse terapeutyczne z osobami po szokujących przeżyciach i doznaniach traumatycznych również z innej rzeczywistości.

czytaj całość

TERAPIE Z REGRESJĄ czyli poszukiwanie przeszłości

Coraz częściej słyszymy, że terapiom poddają się ludzi młodzi, o niskim poczuciu wartości i pewności siebie, często zagubieni, nie radzący sobie z życiowymi problemami, chcący uzyskać sukces życiowy w biznesie, w życiu zawodowym i osobistym. A jak wygląda sytuacja z ludźmi starszymi? Czy również poprzez terapie hipnozą poszukują podobnych celów życiowych? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do znanego psychologa – hipnoterapeuty dr Andrzeja Kaczorowskiego.

czytaj całość

Hipnoza w leczeniu depresji

Każdy człowiek doświadcza w swoim życiu uczucia smutku i przygnębienia. Często określa to uczucie słowem "depresja". Dla psychologa czy psychiatry słowo to ma jednak całkiem inne znaczenie - opisuje taki stan smutku, który jest chorobą. Depresja jest stanem przedłużającego się napięcia nerwowego, braku celu życia, perspektyw przyszłości, załamania psychicznego, problemów życiowych, rodzinnych, partnerskich itp. O wypowiedź na temat depresji poprosiliśmy specjalistę z dziedziny hipnologii i medycyny naturalnej, psychoterapeutę dr. Andrzeja Kaczorowskiego.

czytaj całość

Hipnoza w połączeniu z akupunkturą, laseropunkturą, elektropunkturą i magnetostymulacją w terapii całościowej.


Hipnoza to temat fascynujący. Jeśli pominie się jej tajemnicze dla większości ludzi konotacje, a dostrzeże skuteczne narzędzie o szerokim zastosowaniu klinicznym, temat, jak sądzę zyska na atrakcyjności. Już sama możliwość ożywienia wspomnień lub uwolnienia się od ciała w stopniu umożliwiającym interwencję chirurgiczną bez użycia środków chemicznych (leków) jest zdumiewająca. Jest niezwykle dynamiczną i różnorodną dziedziną wiedzy, dyscypliną podlegającą nieustannemu rozwojowi.

czytaj całość

Hipnoza zdrowie optymizm

Temat hipnozy i hipoterapii ciągle budzi żywe zainteresowanie naszych czytelników. O wypo­wiedź poprosiliśmy dr Andrzeja Kaczorowskie­go, znanego hipnologa - hipnoterapeuty.

czytaj całość

Hipnoza i Hipnoterapia cz.1

Ostatnio coraz częściej, do naszej redakcji trafiają pytania na temat hipnozy i hipnoterapii. Jakie ma zastosowanie w leczeniu, w terapii i w innych dzie­dzinach życia. O wypowiedź na ten temat poprosi­liśmy znanego w Polsce, jedynego hipnotyzera -hipnoterapeutę, dr Andrzeja Kaczorowskiego, zajmującego się nie tylko te­rapią hipnotyczną, ale także zastosowaniem hipnozy w innych dziedzinach oraz samym zjawiskiem i fenomenem hipnozy, która ciągle wzbudza nieuza­sadnione lęki i skojarzenia z opisami książkowymi i filmowymi.

czytaj całość

Hipnoza i Hipnoterapia cz. 2

Ostatnio coraz częściej, do naszej redakcji trafiają pytania na temat hipnozy i hipnoterapii. O wypo­wiedź na ten temat poprosiliśmy znanego w Polsce, jedynego hipnotyzera - hipnoterapeutę, dr Andrzeja Kaczorowskiego.

czytaj całość
Poprzednie12Następne