Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Rzucenie palenia a oddychanie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lulka

PostWysłany: Sob Lip 05, 2008 11:47 am    Temat postu: Rzucenie palenia a oddychanie Odpowiedz z cytatem

7 miesiecy temu rzucialm palenie papierosw z czego bardzo sie ciesze, dodam ze palilam nalogowo ok 10 lat. Od dwoch miesiecy mam problemy z oddychaniem objawiaja sie one tym ze raz na jakis czas, przez dzien lub dwa mam problemy z wzieciem glebokiego oddechu jakbym miala za male pluca i by wciagnac gleboko powietrze w pluca- ziewam! po dniu lub dwoch to mija i znowu mam spokoj na kilka tygodni! Podczas tych "napadow" po kilku godzinach zaczynaja mnie bolec pluca. Czy to moze miec jakis zwiazek z papierosami? dodam ze odkad rzucialm zaczelam amatorsko biegac i uprawiac delikatna gimnastyke w domu! kiedy mialam 13 lat wykryto u mnie czestoskurcze serca (od pierwszej miesiaczki) ale z tym juz od kilku lat nie mam problemow! kilka miesiecy temu poronilam i mialam robione badania bardzo dokladne na anemie i tarczyce tez i wszystkie wyszly w normie! od czego biora sie te problemy z oddychaniem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Nie Lip 06, 2008 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Widzę kilka czynników, które mogą sprzyjać takim objawom. Po zaprzestaniu palenia płuca zaczynaja się oczyszczać. Możliwe, że wydzielina, która sie wtedy tworzy powoduje właśnie takie okresowe uczucie skrócenia oddechu.
Takze wysiłek fizyczny, do którego płuca nie były przyzwyczajone, może sprawiać, że płuca zaczynaja się rozprężać.
Czasem też jest tak, że takie objawy pojawiają się przy sytuacjach stresowych. Proszę zwrócić uwagę, czy jest Pani w stanie połaczyć te objawy z jakimiś zdarzeniami.
Na pewno warto, żeby wybrała sie Pani do lekarza, który posłucha płuc i serca.
Pozdrawiam
Powrót do góry
moniek

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 8:33 pm    Temat postu: Rzucenie palenia a oddychanie Odpowiedz z cytatem

witajcie! widze,ze jestem jeszcze przed Wami...tzn. jeszcze pale...i wlasnie mam problem ,bo od paru dni co ok.10 min. musze wziac bardzo gleboki oddech ,tak jakby pluca tego chcialy .Rok temu mialam wrazenie ,ze przestane zaraz oddychac.do tego dolaczyla panika ,ale lekarz stwierdzil,ze to na tle nerwowym...moze ktos tez ma takie symptomy ..pomozcie...sorry za brak polskich literek,ale nie ieszkam w Polsce..Pozdrowienia i zycze wytrwania bez nalogu!
Powrót do góry
JW

PostWysłany: Wto Sie 26, 2008 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może właśnie te objawy pomogą Pani rzucić palenie. Mogą one być zwiastunem poważniejszych dolegliwości, które mogą się rozwinąc w niedalekiej przyszłości z powodu palenia tytoniu.
Powrót do góry
lulka

PostWysłany: Sro Gru 03, 2008 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pale juz od ponad 13 miesiecy! i czuje sie bardzo dobrze! rzucenie tego nalogu bylo najmadrzejsza decyzja w moim zyciu!!! problemy z oddychaniem ustapily sma z czasem! widocznie pluca musialy oczyscic sie z tego co im zrobilam! w dodatku teraz mam wiecej pienidzy na drobne przyjemnosci i nie smierdze jak popielniczka!
Powrót do góry
Basia

PostWysłany: Sro Gru 03, 2008 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluję wytrwałości i trzymam kciuki żeby dalej było tak dobrze.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Sisa

PostWysłany: Nie Lip 24, 2016 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ci, którzy nigdy nie byli uzależnieni nie są w stanie wyobrazić sobie, jak wielkim wyzwaniem jest rzucanie palenia. Niektórym udaje się tego dokonać z dnia na dzień, natomiast inni mimo upływu lat wciąż tylko próbują. O skutecznym sposobie, jak temu zaradzić, można przeczytać m.in. w tym artykule: http://niko-lek.pl/nikolek-sposoby-na-rzucenie-palenia.html. Taka wiedza wielu osobom pomogła wyjść z uzależnienia Smile
Powrót do góry
maslana

PostWysłany: Pon Lip 25, 2016 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzucenie palenia to ogromne męczarnie. Dla mnie mistrzem jest jednak mój tata, który palił przez 20 lat, ale w chwili, kiedy dowiedział się, że będzie dziadkiem i uświadomił sobie, że przez ten syf, może nie dożyć najważniejszych chwil w życiu wnuka, postanowił rzucić. I zrobił to - z dnia na dzień. Nie podjadał, nie był wściekły, po prostu miał taką motywacje, że nic się dla niego nie liczyło. Teraz widzę, że tata jest dużo bardziej sprawny, lepiej mu się oddycha, nie męcz się aż tak. Same korzyści.
Powrót do góry
Jokeeya

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2016 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze nie dobiłam do miesiąca bez papierosów, a już mam problemy z oddychaniem. Dokucza mi najbardziej łaskotanie podczas oddychania, jakby pojemność płuc zwiększyła się, a płuca jeszcze się do tego nie przyzwyczaiły. Mam nadzieję że to minie z czasem.

Pozdrawiam,
Jokeeya z http://czerniaki.pl/
Powrót do góry
Angelina

PostWysłany: Pon Cze 12, 2017 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się udało rzucić po 13 latach. Trochę samozaparcia + tabletki i jest dobrze. Ja osobiście stosowałam tabexy i jestem bardzo zadowolona.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: