Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
psycholog, psychiatra? mam problem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
isleen

PostWysłany: Czw Maj 22, 2008 4:51 pm    Temat postu: psycholog, psychiatra? mam problem Odpowiedz z cytatem

mam problem otóż od sporego czasu nie potrafie nie umiem tego określić żyć poprostu nie umiem. nie widze w niczym sensu wszystko jest szare ciągle sie nudze nie umiem znalesc miejsca dla siebie i odpowiedniego zajęcia wszystko mnie dobija przybija. kiedys bylam ciagle radosna tak teraz na nic nie mam ochoty siedze od rana do nocy w domu na dwor tez nie chce wyjsc poprostu nic mi sie nie chce i w niczym nie widze sensu. najgorsze jest to ze w jednym tylko widze sens cale moje zycie obraca sie wokol osoby ktora kocham i np jak wiem ze sie bedziemy widziec z moim chłopakiem to mam ochote sie malowac czesac i wogole gdy sie widzimy jest pieknei ale jak on wychodzi to znowu szarosc i okropnosc nie widze w niczym sensu i znow sie to powtarza. najgorsze u mnie jest to ze potrafie szybko przechodzic z depresji w manie agresje choc agresja wyglada u mnie raczej tak ze w przeklenstwach wszystko wyzywam sie kiedys z nerwow gralam teraz z nerwow zamykam sie z wlasnymi myslami ktore kieruje przez internet do mojego chlopaka co juz go to dobija bo ciagle jak jest cos zle to wyzywam sie nie ze na nim ale on to musi sluchac i znosic jestem bardzo wrazliwa latwo mnie skrzywdzic dobic zranic latwo doprowadzic do nerwicy w tym czasie trzese sie placze mam ochote rozwalic klawiature nie wiem co mi jest i nie wiem gdzie sie z tym zglosic gdziekolwiek bylam to sluzba zdrowia w dzisiejszych czasach powiedziala mi tylko "zaburzenia wieku dojrzewania" a ja sie tu zastanawiam nad czyms gorszym cyklofrenia albo juz sama nie wiem. prosze pomozcie i co zrobic zeby na nowo zaczac widziec swiat w barwach zeby miec checi do zycia bo ja juz nie wyrabiam dla mnie wszystko nie ma sensu ! : (
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WYBOROWA

PostWysłany: Czw Maj 22, 2008 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może masz jakieś problemy w pracy, przepraszam bardziej szkole czy coś?Moim zdaniem powinnaś zacząć analizować swoje myśli nawet te krótkie nawet je spisywać i analizować, bo to właśnie za nimi idzie coś więcej np.emocje, uczucia!i zobaczysz wtedy, że nie wszystko jest takie złe!poza tym znalazłabym sobie jakieś zajęcie...no jesteś młoda coś musi Cię interesować i jakiś znajomych w sensie, żebyś nie ograniczała się do chłopaka tylko i wyłącznie Very Happy bo co będzie jak np. Wam się nie ułoży?a takie rzeczy też się zdarzają Rolling Eyes niestety- czego oczywiście Tobie nie zyczę Very Happy poza tym, a może przede wszystkim skup się na tym co ważne np. na nauce!stawiaj sobie jakieś małe cele w życiu i je realizuj!Poza tym wizyta u psychologa jak najbardziej by Ci pomogła myślę, bo psychiatra to co?wlepi Ci psychotropy i bedziesz jak warzywko...zresztą jak trafisz na kijowego co się często zdarza to jeszcze wpędzi Cię w jakąś dopiero schizo psychiczną chorobę....moim zdaniem psychiatrzy sami powinni się leczyć psychicznie!(wiem co piszę bo kiedyś kumpela potrzebowała pomocy psychiatry.....po prostu sajgon na max) Psycholog myślę Ci wystarczy!a jak jest źle to pomyśl,że może nie najgorzej i że zawsze może być gorzej!3 maj się cieplutko i głowa do góry!pozdrawiam! Very Happy
Powrót do góry
isleen

PostWysłany: Czw Maj 22, 2008 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodzilam do psychiatry i ta pinda dala mi przeciwnerwowe oczywiscie sie uzaleznilam ale ja jako ja udalo mi sie wyjsc z tego swinstwa powiedzialam wiecej moja noga nie postanie u psychiatry bo oni by tylko faszerowali lekami. a mowiac o nauce wlasnie to mnie zgnebilo bo jestem 2 lata w plecy przez moja zbyt "naiwnosc" "lenistwo" noi takie miłostki jak mialam 13,14 lat takie cos mi sie zdazalo i teraz kolejny rok mam zarozony przez choroby ale ogolnie mam zachwianie w zwiazku i nie potrafie sobie poradzic z calym zyciem. a nie potrafie o nim nie myslec i to jest najgorsze to ja zawsze pierwsza wyciagam reke przepraszam nawet jesli to on powinien latam jak pies moze ja mam obsesje ? ale gorzej wlasnie bo nawet on to stwierdzil jak jestesmy blisko nie ma problemow a wystarczy ze pojdzie do domu to sie zaczynaja a ja sie boje tym moim "bezsensem" nie wiem o co chodzi Sad
Powrót do góry
Basia

PostWysłany: Czw Maj 22, 2008 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Isleen, skoro jak sama piszesz, Twoja noga więcej nie postanie u psychiatry to zostaje Ci psycholog. A raczej zostaje Ci praca, poważna i długotrwała praca z psychologiem, dotycząca wyrobienia sobie sposobów radzenia sobie z emocjami i codziennym życiem.
Nie ma jednej uniwersalnej recepty dla każdego. Nie licz na to, że przez internet można rozwiązać Twoje problemy. Musisz przede wszystkim porozmawiać z kimś, kto pomoże Ci spojrzeć z boku i zrozumieć przyczyny Twojego stanu ducha. Myślę, że warto, żebyś poszukała dobrego psychoterapeuty.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Jaaak23

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 7:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałem podobny problem i pomógł Mi dobry psycholog Poznań, dzięki któremu udało Mi się wyjść z depresji Smile
Powrót do góry
stachu

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ech, nie wiem jak tutaj pomóc, najgorsze jest to, że pzechodzisz w stan depresji do agersji, to bywa niebezpieczne, że to depresja, nie trzeba nic mówić, potwierdza się to w przypadku każdego tekstu: http://www.biomedical.pl/psychologia/objawy-depresji-1366.html :/ a nie wystarczy sam fakt, że żyjesz? Że to już jest cud? Że nie brakuje Ci wody do picia i jest co zjesć, że każego roku, przychodzi wiosna, wychodzi słońce, drzewa się zielenią, ptaki z ciepłych krajów wracają, że żyjesz, czujesz, oddychasz, widzisz, słyszysz, czy to nie piękne? Świat jest złudny, pieniądz i wartość typu samochdód też, bo i golfem 3 i subaru imprezą dojedziesz do danego miejsca, a to ludzie ustalili, że trzeba mieć subaru a nie golfa, żeby być super. Że trzeba mieć zgrabną dupę i ładne nogi, żeby być super, a jeszcze 100 lat temu, puszyste kobiety były bardziej pożądane, nie rodzimy się z taką świadomością, tylko wpływan a nas środowisko, które taką rzeczywistość kreuje, życie jest piękne, można za 200zł pojechać autostopem na koniec świata i przeżyć mega przygodę! Żyj, oddychaj, ciesz się z pięknego zachodu słońca, tak naprawdę tak nie wiele potrzeba, żeby mieć tak wiele!
Powrót do góry
Emiliee

PostWysłany: Sro Maj 08, 2019 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety takie mamy dzisiaj czasy, że ta wieczna nagonka, nacisk pracodawców, różne problemy rodzinne, choroby i wiele innych przyczyn niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie psychiczne. Dobrze jest mieć osobę, której możemy się zwierzyć i zrzucić swój ciężar. Ja planuję teraz chodzić do psychiatry w przychodni w Łodzi https://melissamed.pl/psychiatra . Miewam czasami stany depresyjne. Dlatego wiem, że jest mi potrzebna osoba, której właśnie będę mogła zaufać i pomoże mi wyjść z tego.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: